Gerede YeniGün Gazetesi
Protokol panayırda buluştu
24 Eylül 2013 11:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Protokol panayırda buluştu

Gerede’nin en önemli olgularının başında gelen ve yüzbinlerce kişinin akın ettiği Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı Cuma günü 09:30’da açıldı.

Açılışa AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, BESOB Başkanı Tahir Gayret ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Gerede Panayırı açılışında sırasıyla Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun konuşma yaptı. Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, “Türkiye’nin her tarafında panayırlar yapılıyordu. Fakat ürün miktarlarının artması, ülkede yaşanan gelişmeler ülkemizin çoğu yerinde bu geleneğimizin sönmesine sebep oldu. Ancak Gerede’miz yüzyıllardır bu güzel geleneği en iyi şekilde yürütmeye devam ediyor. Gerede Panayırı, Türkiye’deki yoğunluklar bakımından en çok ilgi gören yer. Ben bu özelliğinden ötürü Gerede halkını, Gerede esnafını ve Panayırdaki tüm katılımcıları kutluyorum. Panayırımızın hayırlı, uğurlu, bol kazançlı, huzurlu bir şekilde geçmesini diliyorum.”dedi.

Kaymakam Arslan Yurt ve Milletvekili Ali Ercoşkun’da panayırın hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Daha sonra Müftü Hasan İzmirli tarafından yapılan dua ile açılış gerçekleşti.

‘Kalite Kontrol’ Yaptılar

Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı’nın açılışının ardından Gerede protokolü, hem esnaf ziyareti yaptı hem de Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın esprisiyle, ‘kalite kontrol’ yaptı. Esnafların ziyaretinde yapılan ikramları geri çevirmeyen protokol üyeleri, panayırdaki 400 esnafı da gezerek ‘panayırımıza hoş geldiniz’ dediler. Ziyaretler yaklaşık 2 saat sürdü.

Kaleci bayan olunca

Gerede Panayırı’nda bayan kaleciler yerlerini aldı. Penaltı atışı ile 3 gole 1 sigara yada tek gole sigara verilen oyunda erkekler, bayan kalecilere gol atmak için adeta sıraya girdi. Bazen iş inada binse de kaybeden çoğu kez penaltı atışı yapan erkekler oldu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa