Gerede YeniGün Gazetesi
PTT müfettişini karşısında gören içini döktü
9 Ekim 2014 11:48
Font1 Font2 Font3 Font4
PTT müfettişini karşısında gören içini döktü

“YETER!”

Birçok vatandaşımızın mağduriyetine sebep olan Gerede PTT’de Genel Merkezden gelen müfettiş postacıyla birlikte hafta içi kapı kapı dolaşarak PTT Gerede Şube Müdürlüğü’nde yaşanan sıkıntıları vatandaşlardan dinledi. Hayli dertli olan ilçedeki vatandaşlar, postaların zamanında gelmediğini müfettişe bildirirken, müfettişin tüm yaşananları kayda geçtiği görüldü. Hafta içi müfettişin ziyaret ettiği Muhtarlar Derneği’nde Başkan Nazım Göktaş’ın “yeter çektiğimiz” diye müfettişe derdini anlatması dikkatlerden kaçmazken, asıl şok Gerede Kaymakamlığı’nda yaşandı.

Haber ekibimizin Gerede Kaymakamlığını ziyareti esnasında Gerede Kaymakamı Arslan Yurt adına gelen ve 27-28 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen 30. Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali davetiyesinin festival bitiminden 1 hafta sonra Kaymakamlığa teslim edilmesi dikkat çekti.

Köylünün günahı ne?

Gerede Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş, PTT müfettişini postacıyla birlikte karşısında görünce içini döktü ve köylünün sıkıntılarını bir bir sıraladı. Senet protestolarının gelmemesi nedeniyle bir çok köylü vatandaşın senetlerinin protesto olduğunu belirten Göktaş, bu nedenle vatandaşların 120,00 TL civarında protesto ve protesto kaldırma masrafı ödediğini ayrıca vatandaşların kara listeye düştüğünü müfettişe iletti.

“Bunun vebalini kim verecek?” diyen Göktaş, köylerde postaların zamanında gelmediğini, kredi kartlarının cezalandığını müfettişe iletti. AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün gönderdiği Ramazan Bayramı tebrik kartının Kurban Bayramında geldiğini esprili bir dille müfettişe anlatan Muhtarlar Derneği Başkanı Göktaş, tüm bu yaşananları dilekçe haline getirip imzalayarak PTT Genel Merkezi müfettişine teslim etti.

Mülki amire bile!

Müfettişin hafta için dükkan dükkan dolaşması bir yana ilçenin en tepesindeki isim ve Gerede’nin mülki amiri olan Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’a gönderilen festival davetiyesinin festival bitiminden 1 hafta sonra kaymakamlık makamına ulaştırılması dikkat çeken bir diğer husus oldu. Ardı arkası kesilmeyen vukuatlarla gündeme oturan Gerede PTT Şubesi artan dağıtım krizi ve aralarında birçok resmi evraklarında yer aldığı mektup ve belgelerin zamanında vatandaşlara ulaştırılmadığı herkes tarafından bilinirken birçok vatandaşımızın mahkemelik olduğu PTT, artık bardağı taşırmış gözüküyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa