Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
PTT’den yazılı cevap
27 Haziran 2014 12:41
Font1 Font2 Font3 Font4
PTT’den yazılı cevap

Geçtiğimiz hafta gazetemizin manşetinden okuyucularımıza duyurduğumuz “Gözler PTT’yi denetleyecek müfettişlerde” başlıklı haberimize Gerede PTT Müdürü Ümran Eskibörekçioğlu imzası ile yanıt verildi.

Memurun vatandaşa bıçak çektiğine ilişkin iddiaya cevap veren PTT Müdiresi, yaşanan olayda vatandaşa bıçak çekilmediğini, olayın iki personel arasında yaşandığını belirtti.

Gazetecilik ilkeleri gereği gazetemize gönderilen yazılı metni hiçbir noktasına dokunmadan yayınlıyoruz; “18.06.2014 tarihli “Yenigün” gazeteniz/internet sitesinde yayınlanan “Gözler PTT’yi denetleyecek müfettişlerde” başlıklı haberle ilgili açıklama ve düzeltme metnidir.

Görevli personelin zamanında ulaştırılmayan birçok önemli evrak sonrası geçen hafta vatandaşların tepkisiyle karşılaştığı ve baskılara daha fazla dayanamayan personelin vatandaşa bıçak çektiği iddiası ve olay sonrası personelin Yeniçağa’ya görevlendirildiği,

Siyasetçisinden bürokratına, sokaktaki vatandaşından mağdur olan esnafına kadar her kesimin merakla beklediği müfettişlerin yakın zamanda ilçede olacağına yönelik, “Gerede müfettişlerin tavrını bekliyor” alt başlıklı gazetenizde çıkan haberin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır.

Müdürlüğümüzde çalışan personel arasında yaşanan tartışmadan dolayı olayı incelemek ve soruşturmak üzere denetim personeli talebinde bulunulmuş olup soruşturma devam etmektedir. Soruşturma sonucuna göre gerekli değerlendirme yapılacaktır.

Meydana gelen olaydan dolayı, personel arasında olabilecek huzursuzlukların önlenmesi ve soruşturmanın selameti açısından Müdürlüğümüzde olayın tarafı personel ile Yeniçağa PTT Merkez Müdürlüğü’nde görevli personel arasında Başmüdürlüğümüz tarafından geçici olarak yer değiştirme işlemi yapılmıştır. Personelimizin vatandaşa bıçak çektiği gibi bir iddia tamamen gerçek dışı ve asılsızdır.

Konu yukarıda açıklandığı üzere olup metnin gazetenizin bir sonraki nüshasında aynı kapsamda doğru haber alma ve gerçekleri açıklama yükümlülüğünde olan gazeteniz tarafından yayınlanmasını bilginize sunar, gereğini rica ederim. 20.06.2014”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa