Gerede YeniGün Gazetesi
PTT’nin sır gibi sakladığı oda!
27 Haziran 2014 12:46
Font1 Font2 Font3 Font4
PTT’nin sır gibi sakladığı oda!

YENİGÜN ÖZEL HABER_

Yaklaşık 6 aydır konuşulan bir oda dolusu evrakın PTT’de gizlendiği iddiaları gün ışığına çıktı. Sır gibi saklanan ve dağıtılmadığı iddia edilen içerisi evrak dolu bu odanın görüntülerine Yenigün muhabirleri ulaştı. Görünen bu manzara karşısında olayın sadece bir iddiadan ibaret olmadığı gözler önüne serildi. Şimdi PTT yetkililerine soruyoruz; bir oda dolusu bu evraklar neyin nesi?

Oda neden kamufle edildi?

Muhabirlerimizin elde ettiği görüntüden de anlaşılacağı üzere PTT’de evrak dolu odanın camlarının gazetelerle kaplanması dikkat çekiyor. Odanın neden ve ne amaçla kamufle edildiği anlaşılamazken, birçok firmanın ve vatandaşın ulaştırılması için para ödediği evraklar iddia edildiği gibi neden bakıldığında hücre görüntüsü veren kapalı kapılar arkasında tutuluyor?

Gazetecilik ilkesi gereği PTT’de yaşanan, vatandaşlarımız tarafından tepkilere yol açan ve birçok vatandaşımızın mağdur olduğu bu olaylar karşısında hiçbir zaman taraflı yayın yapmayan üslubumuzdan ödün vermeden olayların üzerine gideceğimizi okurlarımıza bu sütunlardan duyuruyoruz.

Bugüne dek böyle bir sıkıntının yaşanmadığı ilçemizde son bir yıldır ardı arkası kesilmeyen polemiklerin giderilmesi noktasında yetkilileri biran önce göreve davet ediyoruz.

Müfettişler geldi, gitti!

Geçtiğimiz hafta manşetten duyurduğumuz haberde PTT ile ilgili sıkıntıların yanında bu hafta içerisinde müfettişlerin geleceğini okurlarımıza duyurmuştuk. Müfettişler hafta içi gelerek bir takım incelemeler yaptı. İddialara göre, müfettişler sıkıntıları yerinde gördü ancak bu sıkıntıların genel müdürlük tarafından gönderilecek müfettişler tarafından yeniden incelenmesi kararına vardı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa