Gerede YeniGün Gazetesi
“Rabbim hayırlısı ise nasip etsin”
12 Kasım 2013 17:03
Font1 Font2 Font3 Font4
“Rabbim hayırlısı ise nasip etsin”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, Yengün’ün sorularını yanıtladı. Sorulan sorulara dobra dobra cevaplar veren Allar, “Rabbim hayırlısı ise nasip etsin”dedi. İşte o röportajın detayları:

AK Parti İlçe Başkanı, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanıydınız. Yani Gerede’deki en önemli iki birimin başındaki isimdiniz. Neden bu yola çıkma gereksinimi duydunuz?

Mustafa Allar: AK Parti; AK bir yolun, bu milletin, bu millete sevdalı insanların hikayesi. Böylesine güzel bir sevdada birleşmek aşkıyla bu sevda ve azim ile bir insanın memleketine hizmet etmesi kadar güzel bir şey olabilir mi? Hakkın rızasını gözeterek halkımıza hizmet etmek için biz bu yola çıktık. Aday adaylığı için istifa ettiğim görevlerimde de gönlümüz hep huzur dolu oldu. Mevcut Belediye Başkanımızla istişare ederek bu yola çıktık. Nasibimizde varsa yüce Rabbimin izniyle Gerede’ye hizmet etmek istiyoruz ve Rabbim hayırlısı ise nasip etsin düşüncesiyle biz gereken çalışmalarımızı yapacağız. Bu noktada şunu net bir şekilde ifade edeyim, amacımız makam mevki elde etmek değil. Amacımız Gerede’ye hizmet etmektir.

Adaylığınız noktasında size halkımızın yaklaşımı nasıl? Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın projelerini görev nasip olursa devam ettirecek misiniz?

Mustafa Allar: Partimizde aday adaylığı sürecinin başlamasından itibaren adaylığım noktasında halkımızdan büyük teveccüh var. Hemşehrilerimize göstermiş oldukları bu teveccüh için şükranlarımı sunuyorum. Eğer aday gösterilerek Belediye Başkanlığı nasip olursa mevcut Belediye Başkanımızın şu anda devam eden projelerine sahip çıkacağız. Hayata geçirilen projelerini tamamlayacağız ve yeni dönemde halkımızın, mesleki teşekküllerin, STK’ların ve diğer siyasi partilerin yetkili organları ile istişareler edip yeni projeler geliştirerek Gerede’mizi geliştirmeye devam edeceğiz.

AK Parti ve GTSO Başkanlığınız sırasında Ankara bürokrasisini çözebildiniz mi? Yani halkımızın beklediği gibi belediye başkanı olursanız hizmeti koparabilecek misiniz?  

Mustafa Allar: AK Parti İlçe Başkanlığı ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevlerim esnasında Ankara bürokrasisini ve TBMM’yi yakından tanıma fırsatı buldum. Hangi bakanlıkta hangi işler yürütülür, hangi hibeler nasıl Belediyeye kaynak olarak kazandırılır yakından müşahede ettim. Gerek işadamlığı gerekse siyasi tecrübemizle bu görevi layıkıyla yapacağımıza inanarak bu yola çıktım. Sonuç itibariyle “hiç bilmeyenle bilen bir olmaz” demeye getirmiyorum ama tecrübe gerçekten siyasetin en büyük parçalarından biri.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Mustafa Allar: Bundan sonraki süreçte Ak Parti başta olmak üzere diğer patilerden hizmet etmek için yola çıkmış tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor ve Rabbim çıktığımız yolda bizleri utandırmasın diyorum. Tüm Gerede Halkının dua ve desteklerini bekliyor saygılar sunuyorum.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa