Gerede YeniGün Gazetesi
Renkli sözü verdi
12 Mart 2014 10:31
Font1 Font2 Font3 Font4
Renkli sözü verdi

“Gerede artık Mudurnu, Göynük, Mengen’den az pay almayacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis Üyesi Adayı Yusuf Renkli, Bolu’nun en büyük ilçesi konumunda olan Gerede’nin diğer ilçelerden daha fazla pay almasını temin edeceğinin sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi seçim yarışına hızlı giriş yaptı. CHP Gerede Belediye Başkan Adayı Bekir Uzun, kapı kapı dolaşarak seçmenden destek istemeye devam ederken CHP İl Genel Meclis Üyesi Adayı Yusuf Renkli, seçim turu sırasında önemli açıklamalar yaptı.

İl Genel Meclisi’nde Bolu Merkezin aldığı büyük kaynağın asıl nedeninin CHP’den İl Genel Meclis Üyelerinin olması olduğunu dile getiren Renkli, “Tüm Geredeli vatandaşlarımızın bildiği gibi Gerede ilçemiz Bolu’nun en büyük ilçesi olmasına rağmen kendisinden düşük nüfusa sahip Mudurnu, Göynük ve Mengen ilçelerinden düşük pay almaktadır. Bu noktada öncelikli amacım en büyük ilçe olan Gerede’mizin diğer ilçelerden daha fazla pay almasını temin etmektir.”dedi.

Renkli, sözlerinin devamında yapacağı çalışmaları şöyle ifade etti: “Köylerimizin uzaklığı nazara alındığında sağlık hizmetlerinin yeterince köylere götürülemediği açıktır. Bunu bertaraf etmek için en azından köylerin birleşme noktalarına sağlık hizmeti verebilecek tesisler yapılmasını sağlayacağım ve bunun sözünü veriyorum.

Yine bu bağlamda köy düğünlerinin yapılabilmesi ve kültür ve sanatın geliştirilmesi için merkez yerlere düğün salonları ve kültür merkezleri yapılması sağlanacaktır.

Hayvancılık ve tarım bakımından köylerimiz için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Köy yolları ile ilgili olarak da plan ve projelerin hazırlanması sağlanarak, yolların sıcak asfalt yapılması konusunda çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca şehir ve köylerimizin içme suyu ile ilgili bütün sorunları çözülecektir.

Şunu da ifade etmek isterim ki vatandaşlarımızla aylık düzenli toplantılar yapılarak sorunlar birinci ağızdan dinlenecek ve toplantılarda vatandaşlarımızın sorunları dile getirilecektir.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa