Gerede YeniGün Gazetesi
Saadet bugün açıklıyor!
23 Aralık 2013 18:19
Font1 Font2 Font3 Font4
Saadet bugün açıklıyor!

Saadet Partisi Gerede İlçe Teşkilatı İlçe Divan Toplantısı bugün saat 19:30’da ilçe binasında yapılacak. Bu toplantıya Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, İl Müfettişi Osman Özkaya, Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu ve Gerede Belediye Başkan aday adayları katılacak. Geniş katılımlı bu toplantıda Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu’nun Saadet Partisi’nin Gerede Belediye Başkan Adayını duyuracağı bilgisine ulaşıldı.

Sürpriz olacak mı?

Saadet Partisi’nde adaylık için adı geçen isimlerden haricen bir ismin aday gösterilmeyeceği öğrenilirken, Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayının ise Hamdi Konuk olacağı öğrenildi.

Parti Genel Merkezi’nin Ersin Kaşka ismi üzerinde durduğu ancak Ersin Kaşka’nın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olması ve çeşitli nedenlerle bu göreve sıcak bakmaması nedeniyle Metin Apaydın ve Hamdi Konuk isimleri üzerinde durulduğu, bu iki isimden ise Hamdi Konuk’un yüksek ihtimalle Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayı olduğu, yine Metin Apaydın’ın da süreçte şansının olduğuna dikkat çekildi.

Hamdi Konuk, 1979-1985 yıllarında Gerkonsan A.Ş.’de Mühendis olarak görev yaptı. Daha sonra Ankara’da Makom Demir Çelik Konstrüksiyon firmasının Genel Müdürlük görevinde bulundu. Gerkonsan’da çalışan 100’e yakın işçiyi Genel Müdürlük yaptığı firmada çalışmak üzere yanında götürdüğü iddia edilirken, daha sonra kendi fabrikasını kurduğu, kendi işletmesini Ankara Ostim’de devam ettirdiği bilgisine ulaşıldı.

Metin Apaydın ise Mali Müşavir ve uzun yıllardır Gerede’de kuyumculuk sektöründe uğraş veriyor. Son zamanlarda kitap çıkaran Apaydın, yazarlıkla da yakından ilgileniyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa