Gerede YeniGün Gazetesi
Saadet’in adayı Alioğlu mu?
10 Eylül 2013 12:55
Font1 Font2 Font3 Font4
Saadet’in adayı Alioğlu mu?

Saadet Partisi, seçim startını Genel Merkez’den gelen yöneticilerle verdi. Hafta sonu Gerede’de kapı kapı dolaşan Saadet Partisi Genel Merkez yetkilileri arasında bir de önemli bir sima vardı. Yerel seçimler öncesi örgütlerde yapılan çalışmaları inceleyen heyet, 2009 yılında az bir farkla kaybettikleri seçimi bu dönem belirleyecekleri “güçlü aday” ile kazanacaklarını iddia ettiler. Belirtilen güçlü adayın Eski Belediye Başkanı Halil Alioğlu olması ihtimali yüksek gözüküyor!    

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul ve beraberindeki kalabalık heyet, 2014 yerel seçimler öncesi kendi deyimleri ile “Partinin röntgenini çekmek” için Gerede’ye geldi. 1994-2004 yılları arasında Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Kul, yerel seçimler öncesi İl ve İlçe örgütleriyle değerlendirme yaptıklarını belirtirken, aday belirleme sürecinin ise genel merkez tarafından değil, Gerede’de ilçe örgütü tarafından yapılacağını vurguladı. Konuşmasında eski yoldaşlarının iktidarlarına çatan Kul, “Milli gelirin üç kat arttığı ülkemizde, bu artış dar gelirliye değil yabancı kaynaklı sermaye sahiplerine yaramıştır” dedi.

2009 yerel seçimlerini Gerede’de çok az bir farkla kaybettiklerini belirten Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, “Gerede örgütü, yerel seçimler için aday belirleme çalışmaları ve onun dışında il genel meclisi üyeleri için adayların belirlenmesi konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. İnşallah bu çalışmalarla yarım kalan işi tamamlayıp, seçimlerden zaferle çıkmış olacağız.”iddiasında bulundu.

Gerede ne kazanıyor?

Türkiye ve Dünya gündeminden hepimiz nasibimizi alıyoruz diyen Ahmet Kul, “11 seneyi tamamlamak üzere olan Ak Parti’nin dış politika, ekonomik ve sosyal politikalarla ilgili icraatları var. Mutlaka bunlar çerçevesinde başarılı olanları da var. Ama genel olarak ülkemiz 11 senede nasıl etkilenmiştir. Asıl değerlendirilmesi gereken bana göre budur. Uygulanan ekonomik politikalar kapsamında Gerede’de yaşayan çiftçimiz, memurumuz, köylümüz, esnafımız nasıl etkilendi? Bizzat Sayın Başbakanın ifadesi ile 270 milyar dolar olan milli gelirimiz üç kat artarak 870 milyar dolara yükseldi. Ülkenin milli geliri üç kat artarken çiftçinin, köylünün, memurun, emeklinin geliri de üç kat arttı mı? Asıl buna bakmak lazım.”dedi.

Kimler pay aldı?

Kul, sözlerinin devamında şöyle dedi: “Büyük bir fotoğrafta milli gelirin arttığını söylemek meseleyi tahlil etmiyor. Nedir mesele pasta üç kat büyürken, bu büyüyen pastadan kimler pay aldı? Bakıyorsunuz emekli, çalışan, memur, işçi yıllık enflasyonun üzerinde bir zam alamadı. Ama pasta üç kat büyüdü. Küçük esnaf her gün kepenk kapatıyor. Ama öte taraftan uluslararası sermaye kat be kat büyüyor. Çarşıda bir esnaf kepengi kapatırken asgari ücretle iş aramak zorunda kalıyor. Yanında çalışan işsiz kalıyor. Bir sürü insan mağdur oluyor. Türkiye’de milli gelirin artması sadece ve sadece gelir dağılımındaki adaletsizliği arttırmıştır. Bu gelir dağılımından düşük geliri olan olumsuz etkilenmiştir.”

Güçlü aday kim?

Hafta sonu Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Akın’ı da yanına alarak kalabalık bir heyetle kapı kapı gezen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, Gerede’de aday adaylarının partiye başvurularda bulunmaya başladıklarını belirterek, Saadet Partisi’ne yoğun talebin olmasının kendilerini sevindirdiğini ancak bu aday adayı isimlerden birinin Belediye Başkan Adayı olarak halkın karşısına çıkacağını ve bu adayı da belirleyecek olanın Gerede halkı olacağını ifade etti.

Gerede’de Belediye Başkanlığı için güçlü bir aday çıkaracaklarını ve gerekirse halkın talepleri doğrultusunda istenilecek adaya kendileri bizzat gideceklerini belirten Ahmet Kul, “Gerede, Saadet Partisi için önemli bir noktada. Gerede’de seçimden zaferle ayrılacağız. 2009 yılında yarım kalan işimizi tamamlayarak, Gerede’yi ekonomisiyle, yaşam şartlarıyla Türkiye’nin en önemli ilçesi yapacağız.”dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul’un Yenigün’e yaptığı bu iddialı konuşmalar Saadet Partisi adayının eski Belediye Başkanı Halil Alioğlu’nun olacağı sinyalini verdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa