Gerede YeniGün Gazetesi
Saadet’in adayı Konuk
14 Ocak 2014 12:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Saadet’in adayı Konuk

Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayı dün netlik kazandı. Rotayı yeniden Hamdi Konuk’a çeviren Saadet Partisi, adayını belirleyerek seçim startını vermiş oldu. Mübarek bir günde adaylığının açıklanmasının anlamlı olduğunu belirten Hamdi Konuk, 2009 yerel seçiminde olduğu gibi bu seçimde de halkın teveccühü ile birlikte iddialı olduklarını, bu seçimde Gerede Belediyesi’nin Saadet Partisi ile tanışacağını söyledi.

Saadet Partili kurmaylar ile Yenigün’ü ziyaret eden Hamdi Konuk, neden Saadet Partisi’nden aday olduğunu ise şöyle anlattı: “Eğer Allah nasip eder de seçilirsem, Hocamızın bıraktığı yerden yeni hedeflere doğru projeler Gerede ilçemizde gerçekleştirilecektir. Ağır sanayi hamlesi Gerede’de yeniden başlatılacaktır. Tüketim toplumu değil üretim toplumu olacağız. Gençlerimiz bu bilgi ışığında yetiştirilecektir. İşsizlik ancak üretim toplumu olmakla giderilebilir. Bu bilinç ışığında Gerede OSB’nin artık boş vaziyette durmasının önüne geçeceğiz. Çalmadık kapı bırakmayarak halkımıza neler yapabileceğimizi anlatacağız.”dedi.

Hamdi Konuk kimdir?

1956’da Gerede’de doğdu. Ankara Kurtuluş Lisesi’nden 1973’de, Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği bölümünden 1979’da mezun oldu. Mezuniyetten sonra Gerkonsan’da mühendis olarak işe başladı. MNG Makon A.Ş.’de yöneticilik yaptı. Daha sonra kendi şirketi olan Konuk Makine Limited Şirketini kurarak çelik konstrüksiyon işleri yapmaya başladı. Halen mevcut işini devam ettirmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Geçmiş görevler: MNG Makon Fabrika Müdürü (5 Yıl), Kardemir (Karabük Demir Çelik Fabrikası) üst Düzey Yönetici (2 Yıl), Tepe İnşaat A.Ş. Yöneticilik (2 Yıl).

Saadet’in adayı Konuk Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa