Gerede YeniGün Gazetesi
Kendini hatırlattı
24 Kasım 2013 23:01
Font1 Font2 Font3 Font4
Kendini hatırlattı

 

Gerede’de dün gece saat 22.49 sıralarında meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem, paniğe neden oldu. Gerede’de yüksek şiddetle hissedilen depremde halk kendisini dışarıya attı.

 

Büyük bir korkunun yaşanmasına neden olan deprem sırasında Bolu’da pencereden atlayan bazı kişiler yaralandı. Merdivenlerden düşen ve bayılan 3 kişi Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Saatlerce dışarıda bekleyen vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar evlerine girdi. Geceyi arabalarında uyuyarak geçirenler de oldu.

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan verilere göre, saat 22:49 sıralarında merkez üssü Bolu Ulumescit olan 4.8 büyüklüğündeki deprem Ankara, Sakarya, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinde de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olmadığı açıklandı.

 

Penceren atladılar

Büyük bir korkunun yaşanmasına neden olan deprem sırasında Bolu’da pencereden atlayan bazı kişiler yaralandı. Merdivenlerden düşen ve bayılan 3 kişi Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, 112 Acil Servis ekipleri ise paniğe kapılarak rahatsızlananlara olay yerinde müdahalede bulundu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa