Gerede YeniGün Gazetesi
Sertifika alanlar kimlerdi?
26 Ağustos 2013 21:01
Font1 Font2 Font3 Font4
Sertifika alanlar kimlerdi?

Yaklaşık 5 ay önce Bolu’da gerçekleşen AK Parti Siyaset Akademisi’ne ilçemizden bazı isimler katılmıştı. Sertifika almaya hak kazanan bu isimler peki kimlerden oluşuyordu? Siyasi noktada başarı belgelerini alarak siyaset noktasında kendilerini geliştiren isimler, Siyaset Akademisi’nde neler yaptılar? Hepsi haberimizin detayında…

5 ay önce Bolu’da gerçekleşen AK Parti Siyaset Akademisi’ne ilçemizden 12 isim katıldı. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, İGM Üyeleri Yusuf Gökçe, Üzeyir Ercivan, Metin Demirbilek, Öğretmenevi Müdürü Murat Ergüven, İşadamı Ali Ulutürk, Harita Mühendisi Mehmet Çongar, Jeoloji Mühendisi Muhammet Bozkurt ve Emekli Öğretmen Metin Özgen’den oluşan bu isimler 8 hafta eğitim gördüler. Toplamda 16 derse katılan ve önemli bilgiler alan 12 isim, siyaset noktasında ufuklarını geliştirmeyi başardılar.

Bir toplumun kaderini çizen insanlar tarafından oluşturulmuş bir mekanizma olan siyasete önem veren bu isimler, bu akademi ile birlikte sıradan olmamayı öğrendiler. Siyasetin farklı bir şey olduğunun ve peygamber mesleği olduğunun temelini de alan bu 12 isim, siyasetin Yunus Emre’nin dergaha uzun yıllar boyunca nizami bir şekilde odun taşıma sureti ile elde ettiği erdem gibi olduğunu bu akademide öğrendiler.

Kim bilir belki de bu isimlerden bazılarını yakında Belediye Başkan aday adayı olarak görürüz!

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa