Gerede YeniGün Gazetesi
SGK il müdürü hizmet binası için yer istedi
8 Eylül 2014 13:59
Font1 Font2 Font3 Font4
SGK il müdürü hizmet binası için yer istedi

Bolu Sosyal Güvenlik il Müdürlüğüne atanan Erhan Çavuş, Gerede’de bir takım ziyaretlerde bulundu.

Sosyal Güvenlik il Müdürü Çavuş, Gerede ziyaretine Kaymakamlık makamı ile başlarken, ziyaretlerde Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar ile bir araya geldi. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Erhan Çavuş, ilçede yapılması planlanan Merkez Müdürlüğü Hizmet Binası için yer tahsis edilmesi talebinde bulundu.

Resmi prosedürler yerine getirildiği takdirde Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü Hizmet binası yer tahsisi için gereken kolaylığın ve desteğin sağlanacağı ifade edildi.

Tanbay, deriyi anlattı

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Çavuş, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile görüştükten sonra Gerede Karma Organize Sanayisi ve Gerede Deri Organize Sanayi yöneticileri ile bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Deri Organize Sanayi Bölge Müdürü Abdülgazi Tanbay, “Deri Organize Sanayi denildiğinde 125 asli ve 75 kiralık firmalarla toplam 200 işletme ile ortalama 1000 ila 1500 işçi kapasitesiyle hizmet üreten bir sistemden bahsediyoruz. Belli başlı sıkıntılarımız var. Deri sektörü farklı bir sektör. Uluslararası çalışan firmalarımız var ve uluslararası yaşanan belirli sıkıntılar deri işletmelerini etkiliyor. İşletmelerimiz binaların dış çevre görüntüleri itibarı ile biraz teknolojik değiller ancak işletme içi makine, teçhizat ve üretim faktörleri olarak dünyanın ileri teknolojisine sahip, kaliteli ürün ve hizmet üreten bir yapıya sahip. Ticari olarak düşünüldüğünde maliyetlerin azaltılması ve kalitenin artırılması için tabakhanedeki işletmelerimizin hepsi bir bütünleşme ve şirketleşme içerisindedir. Memleketimizde çoğu ildeki tabakhaneler kapanmıştır. Bizler 600 yıllık bir tarihe sahip iş ve meslek kolunu devam ettirmek istiyoruz ve devam ediyoruz. Ufak tefek sorunlarımız olsa da bunları da değerli idarecilerimizle aşmaya çalışıyoruz.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa