Gerede YeniGün Gazetesi
Silahları çekip kız kaçırdılar
14 Ağustos 2013 22:37
Font1 Font2 Font3 Font4
Silahları çekip kız kaçırdılar

Ankara’da genç bir kız, silahlı şahıslar tarafından oyun oynayan çocuklar ve mahallelinin gözü önünde arabaya bindirilerek kaçırıldı. Olayın yaşandığı an saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Şahıslar, kızı kurtarmak için hamle yapan vatandaşları da silahla tehdit etti. Polis, Gerede’de mobese kameralarına görüntüsü yansıyan kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İşi uygun olmadığı için Sefer N. isimli kişinin, kızı ile evlenmesine izin vermediğini söyleyen anne Vesile Ö., bu kişinin sonrasında kendilerini sürekli rahatsız etmeye başladığını, 6 ay kadar önce de Gerede’de yaşadıkları sırada kızını yine kaçırdığından söz etti.

Kız kaçırma olayını engellemek isteyen Cemil Akbulut, alışveriş için markette bulundukları sırada olayın meydana geldiğini ifade ederek, şunları anlattı: “Kız benim önümden çıktı. Çıkar çıkmaz iki genç kucaklayıp arabanın arkasına attılar. Biz arabaya gidemeden şoför “gelmeyin, vururum”diye silah çekti, bana doğru yöneltti. Biz geri çekilmek zorunda kaldık. Sağda solda çoluk çocuk geziyordu. O korkudan sağa sola ateş etseydi belki katliam olurdu. Kız ‘yapmayın, etmeyin’ diye bağırdı.”

Kızın eniştesi Oğuz Yurdakul ise güvenlik kamera görüntülerine yansıyan kaçırma olayını aktardıktan sonra, Sefer N.’nin, baldızının annesi ile birlikte Gerede’de yaşar iken, yine aynı kişi tarafından kaçırıldığını, ancak Safiye’nin bir fırsat bulup elinden kurtularak, eve geri döndüğünü söyledi. Yurdakul, kayınvalidesi ile baldızını bu kişi tarafından rahatsız edilmemesi için 6 ay önce Gerede’den Ankara’ya getirdiğini, ancak kızın izini burada da bulduğuna işaret etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa