Gerede YeniGün Gazetesi
Sönmez sözü verdi
19 Mart 2014 12:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Sönmez sözü verdi

Gerede artık yerinde saymayacak!

MHP İlçe Başkanı Yüksel Sönmez, Gerkonsan’ı Gerede’ye kazandırma sözünü veren ve ilçemize her türlü yardımı yapmaya hazır olan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye “Yenigün” aracılığıyla teşekkür etti.

Sönmez, Gerede’nin işsizlik ve çevre sorunları nedeniyle göç veren bir ilçe olduğunu belirterek, “İlçemiz coğrafi konumuna rağmen beklenen gelişmeyi gösteremediği için, 21. yüzyılı yakalamış, modern, çağdaş, yaşanabilir bir kent arzuladığımız için, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bilinci çerçevesinde meclis üyesi ve il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla bu anlamlı yola koyulduk.”dedi.

Çöp sorununun %85 hibeli çöp projesi ile çözeceklerini belirten Sönmez, Atatürk Bulvarı üst yol projesini esnafın görüşünü alarak yapacaklarını ve üst yolun trafiğe kapanarak canlı bir cadde haline getirileceğini söyledi.

Bu proje Gerede’yi değiştirir  

Gerede Lisesi’ni fay hattı üzerinde olduğu için Dayıoğlu Mahallesi’ne kaldıracaklarını aktaran Sönmez, Üçgen Park ismini verdikleri bu projede Cezaevi ve Gerede Lisesi’nin olduğu alanı sosyal yaşam merkezi haline getireceklerini ve burada Go-Kart, Paint Ball, Spor Tesisleri, Süs Havuzları, Kafeler ve Yürüyüş Yollarının olacağını belirtti.

“Niyet Allah için olmazsa akıbet tehlikededir” diyen MHP Belediye Başkan Adayı Sönmez, Ger-Beton’un Belediye bünyesinde kurulacağını ve Gerede’nin yeniden inşa edilmesinde bu projenin büyük etken olacağını vurgulayarak, Arasta’yı Kiliseli Han ile birlikte restore edeceklerini, Dayıoğlu Deresini atıl vaziyetten kurtararak burada Kanyon Park’ı uygulamaya geçireceklerini, her mahalleye sosyal yaşam merkezi yapımı için tüm projelerin hazır oluğunu söyledi.

90 gün içersinde Galericiler Sitesi’nin tamamlanacağını ifade eden Sönmez, yine Kemerciler Sitesi’nin de ivedilikle inşa edileceğini, hızlı bir şekilde karla mücadele için yeni iş makinelerinin belediye bünyesine kazandırılacağını, alt geçit çalışmaları ve hilal kart projeleri ile Gerede’nin artık eski bilinen Gerede olmayacağını ifade etti.

OSB’ye gelecek her yatırımcıya her türlü ilgi ve desteğin verileceği sözünü veren Sönmez, Demirciler Mahallesi Projesini hayata geçireceklerini, Hükümet Konağı, Adliye ve Vergi Dairesi’nin bulunduğu binaları Bahçelievler ve Dayıoğlu Mahallelerine kaldırarak Gerede’nin gelişimini o bölgelere nakledeceklerini vurguladı.

Prof. Dr. N. Erbakan Caddesi’ndeki derenin ıslah edilerek burada mermer ve granit uygulaması yapılacağını ayrıca ışıklandırmalarla birlikte buranın sosyal yaşam alanı olacağını belirten Sönmez, Esentepe Santral Parkın da yine Gerede’yi geliştirecek önemli projelerden biri olduğunu kaydetti.

Su fiyatlarında indirim yapılacağının sinyalini veren Sönmez, sürekli proje hazırlama timinin hazır olacağını ve dolayısıyla Gerede için bir dakikalarının bile boşa geçmeden çalışacaklarının sözünü verirken, Belediye Meclis Üyelerinin arasında 1’inci sırayı bayanlar için Kadın Kolları Başkanlarına verdiklerini, Meclis Üyesi Adayları arasında Mimar, İnşaat Mühendisi, İşletmeci, Avukat, Esnaf ve Mali Müşavir olduğunu ve ekibinin de yine gece gündüz demeden Gerede için canı gönülden çalışacağını söyledi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa