Gerede YeniGün Gazetesi
Sonuçları Genel Merkez açıklayacak
19 Kasım 2013 09:43
Font1 Font2 Font3 Font4
Sonuçları Genel Merkez açıklayacak

AK Parti’de il ve ilçelerde Belediye Başkanlarının belirlenmesinde önemli bir kriter olan temayül yoklaması dün gerçekleşti. Gerede’den kalabalık bir heyetin katılımıyla yapılan temayül yoklaması sonuçlarının AK Parti Genel Merkez’inde açıklanacağı belirtildi.  

İl ve ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesindeki nihai karar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmesinden sonra ay sonuna kadar açıklanacak.

AK Parti’de il ve ilçelerde vitrine çıkacak belediye başkan adaylarının belirlemesinde önemli bir ayak olan temayül yoklaması yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.  Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen temayülde, İl ve İlçe Yönetimleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile Mahalle Başkanları’ndan oluşan 776 kişiden mevcut belediye başkanlarının durumunu değerlendirmeleri istendi ve “belediye başkanı olarak kimi önermek istersiniz?” sorusunun yanıtlanması istenildi.

Temayül yoklaması, AK Parti Genel Merkezi’nce görevlendirilen AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Gençlik Kolları MKYK üyesi Kurtcan Çelebi ve Kadın Kolları MKYK üyesi Ayşegül Simen’den oluşan 4 kişilik bir heyet tarafından ani gözetime tabi tutuldu.

Toplantı salonun tamamının dolduğu, hatta ayakta kalanların bile gözlendiği temayül yoklamasına Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Allar ve diğer aday adayları ile birlikte Gerede’den yoğun bir partili heyetin katılması dikkatlerden kaçmadı.

Allar’ın şansı yüksek

Temayülden çıkacak sonuçlarda teşkilattan gelen AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Allar’ın şansının yüksek olması büyük ihtimal gözüküyor. Her temayülde ortak karar alan Ak Parti Gerede Teşkilatı’nın yine bu temayülde de ortak bir kararla sandık başına gittiği düşünülüyor.

Temayül yoklamasında bir konuşma yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, “Göynük’ten, Gerede’ye, Mengen’den Kıbrıscık’a kadar olan bütün ilçelerimizden gelen arkadaşlarımız yıllardan beri siyaset yapmak maksadıyla Allah rızasına, insanın yaradılışına uygun bir hayat nizamı oluşturabilmek için yola çıkmış bir AK Parti’nin ilkleri doğrultusunda siyaset yapan bu kutlu arkadaşlarımızla birlikteyiz. Biz siyaseti bir şeyler olabilmek için yapmıyoruz. Biz siyaseti aziz milletimize hizmetkâr olmak için yapıyoruz ve bu hizmeti yaparken de nasıl olursa olsun değil, ilkelerimize, inançlarımıza, tarihten gelen misyonumuza uygun bir hizmet anlayışı ile yapıyoruz.”dedi.

Şunu bilesiniz ki; Bugün sizlerden, bizlerden sadece şu 780 bin metrekare üzerinde yaşayan 76 milyon insan değil, 2 milyarlık İslam alemi de değil dünyanın neresinde zulme uğramış mazlum insan varsa inanın sizden bir medet bekliyorlardır diyen Sayın, “Çok büyük sorumluluklarımız var. Allah bu sorumluluklarımızı gereğiyle idrak etmeyi, bununda gereğini de ihya etmeyi bizlere nasip etsin. Teşkilat temayülümüzün hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum.”diye konuştu.

Oy sandıkları Genel

Merkez’de açılacak

Sayın’ın konuşmasından sonra ise temayül komisyon başkanı AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’da kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından oy kullanımına geçildi. Oy kullanan teşkilat mensupları, kendilerine verilen anketteki soruları toplantı salonunun dışında kurulan paravanların arkasında yanıtlayarak kapalı zarfın içerine il ve ilçelere ait sandıklara attılar.

Saat 10.00’da başlayarak 15.00’de sona eren temayül yoklaması, sadıkların açılarak “kullanılan oy sayısının belirlenmesi” ile devam etti.  Yapılan sayımın ardından oy pusulalarını İl Başkanı Ömer Sayın ve İl Seçim İşleri Başkanı Av. Cihan Karagöz’den teslim alan Genel Merkez’den gelen temayül komisyon üyeleri, teşkilatın görüşlerinden oluşan sonuçlarla birlikte AK Parti Genel Merkezi’nin yolunu tuttu.

Oy sayım işlemi Genel Merkez yetkilileri tarafından gerçekleştirilecek. İl ve ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesindeki nihai karar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmesinden sonra ay sonuna kadar açıklanacak.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa