Gerede YeniGün Gazetesi
SÜRPRİZ BEKLENMİYOR!

AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı’nda kongre hazırlıkları başladı. Cumartesi günü delege seçimi yapılan AK Parti’de ilçe başkanı ve yönetim kurulunu belirleyecek olan 400 delege seçildi. AK Parti İlçe Teşkilatı olağan kongresinde sürpriz beklenmiyor ve seçimin yine tek liste olması yüksek ihtimal gösteriliyor.

AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı’nda kongre süreci Cumartesi günü resmen başladı. Parti binasında yapılan delege seçimine ilgi yoğun oldu. AK Parti’ye üye olan partililer arasından 400 ismin belirlendiği seçimden sonra önümüzdeki günlerde yapılması planlanan olağan kongrede seçilen bu 400 delege oy kullanacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile beraber doğal delege olan AK Parti’deki 25 kişilik yönetim ve delege seçilen toplam 426 isim AK Parti’nin ilçe başkanı ve yönetimini kongrede belirleyecek.

Tek liste bekleniyor

AK Parti İlçe Teşkilatı olağan kongresinde sürpriz beklenmiyor. 2002 yılından bugüne dek olduğu gibi tek liste ile gidilmesi beklenen seçim tarihinin önümüzdeki hafta netlik kazanması bekleniyor. Seçilecek yeni yönetim partiyi 2019 Mart ve Kasım aylarında yapılacak seçimlere hazırlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlardaki metal yorgunluğun giderilmesi için Kasım ayına dek tüm teşkilatların yenileneceğini açıklamıştı.


AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı’nda kongre hazırlıkları başladı. Cumartesi günü delege seçimi yapılan AK Parti’de ilçe başkanı ve yönetim kurulunu belirleyecek olan 400 delege seçildi. AK Parti İlçe Teşkilatı olağan kongresinde sürpriz beklenmiyor ve seçimin yine tek liste olması yüksek ihtimal gösteriliyor. AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı’nda kongre süreci Cumartesi günü resmen başladı. Parti binasında […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler