Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Sürücüsüz traktör dehşetinde soruşturma sürüyor!
18 Şubat 2014 15:45
Font1 Font2 Font3 Font4
Sürücüsüz traktör dehşetinde soruşturma sürüyor!

Yenimahalle’de üzerinde şoför olmayan traktörün bilinmeyen bir nedenle hareketlenerek aile parkına girdiği kaza ile ilgili ihmalsizlik iddiaları gündemdeki yerini korurken yaşanan feci olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yenimahalle’de üzerinde şoför olmayan traktör hareketlenerek Pilot Teğmen Şehit Erol Er Aile Parkı’na girdi. Önüne kattığını yıkan traktör önce parkı çevreleyen güvenlik demirini sonra park içersindeki şadırvanları yıkarak pazar alışverişinden dönen Kamile Uzun, Gülşah Uzun, Sıdıka Başyiğit ve Merve Başyiğit’i hedef aldı. Yaşanan talihsiz olayda Kamile Uzun’un hayatını kaybetmesi, Gülşah Uzun, Sıdıka Başyiğit ve Merve Başyiğit’in yaralanması facianın boyutunu bir kat daha artırdı. İhmalsizlik tartışmaları, ortaya atılan iddiaların yaşanan kazadan sonra ardı arkası kesilmedi.

El freni indirildi iddiası!

Faciaya neden olan traktörün çok eski model olması ve bu eski model traktörlerin kabin kapılarının zamanla kilitlenemiyor oluşu tehlikeye davetiye çıkarıyor. Bu nedenle yaşanan kazada çocukların traktörün kapısını açarak bir şekilde el frenini indirmiş olması ortaya atılan iddiaların başında yer alıyor. Öte yandan yaşanan olay sonrası traktörün hareket ettiği bölgede ve römorkunun altında takoz olmayışı ihmalsizlik iddialarını güçlendiriyor.

Ortaya atılan bir başka iddia ise traktörün modelinin düşük olması nedeniyle freninin kendiliğinden boşalmış olması. Tüm bu iddialar bir yana yaşanan olayda kaybedilen bir canın geri getiremeyişi en çok üzüntü veren durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle bu tür üzücü olayların Gerede’de bir daha yaşanmaması için dikkat ve tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor.

Karar verelim!

Yenimahalle’de yaşanan korkunç kazanın ardından olay mahallinde üzücü olayın yaşandığını görerek parka koşan vatandaşlar, olay mahallindeki Yenigün muhabirlerine bu tür olayın bir daha gerçekleşmemesi için park yakınlarına traktör, kamyon gibi büyük araçların çekilmemesi için çalışma yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Olayın yaşandığı alanda olan M.Y. isimli vatandaşımız ise çok önemli bir konuya değinerek, “Artık Gerede ilçesi olarak bir karar vermemiz gerekiyor; köy mü olmalıyız, şehir mi? Diye. Şehirleşmek istiyorsak traktörümüzü köye çekeceğiz, hayvanımızı köyde yetiştireceğiz. Köy olmak istiyorsak da o zaman park, bahçe, asfalt, kaldırım olmayacak, traktörümüzü, kamyonumuzu istediğimiz yere çekip gideceğiz. Artık bu görüntülerin yaşanmaması için bir şeyleri düzene sokmamız, kurallara harfiyen uymamız gerekiyor.”dedi.

Kazada hayatını kaybeden CHP Gerede Belediye Başkan Adayı Bekir Uzun’un eşi Kamile Uzun 13 Şubat Perşembe günü Yeni Cami’de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa