Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Tanju Özcan’a çok sert sözler…
30 Temmuz 2020 16:30
Font1 Font2 Font3 Font4
Tanju Özcan’a çok sert sözler…

“Biri Özcan’a, artık icraat makamında olduğunu anlatmalı”

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son katıldığı bir televizyon programında; “AK Parti’nin sonu geldi” şeklinde iddialı bir ifadede bulundu. Bu konuda ne söylemek istersiniz?” şeklinde kendisine yönelttiğimiz soruya karşılık, Özcan’ı hayli kızdıracak ifadeler kullanan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Tanju Özcan, hala muhalefet milletvekili gibi davranıyor. Ona tavsiyem Bolu için bundan vazgeçmeli. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hatırlarsanız yakın bir tarihte çeşme yaptı. Kendisi de bir çeşme açılışı yapabilir.”dedi.

Allar, “Yarın bu millet ‘sen ne yaptın?’ dediğinde ‘AK Parti’nin sonu geldi’ diye konuştum mu? Diyeceksin. Belediye Başkanlığı makamı milletvekilliğine benzemez. Hele hele muhalefet milletvekilliğine hiç benzemez.”ifadesini kullandı.  

Allar, şunları söyledi; “Tanju Özcan’ın ağzından böyle bir cümle çıkmış ama ağızdan çıkan cümlenin içi boş olmayacak. AK Parti’nin hamurunu bu millet yoğurdu, “AK Parti’nin sonu geldi” ifadesi birilerinin söylemiyle değil millet iradesiyle olur. Bu millet CHP’ye ne zaman yönetimi verdi de bundan sonra verecek? Yerel anlamda gazetenize verdiğim röportajda projelerimizden bahsettik. Halkımıza aslında “ne yapıyoruz?” hususunda hesap verdik, veriyoruz. Oturduğumuz makam icraat makamı. Bu millet yarın; “5 yılda ne yaptın?” Diye soracak. Belediye Başkanlığı makamı milletvekilliğine benzemez. Hele hele muhalefet milletvekilliğine hiç benzemez. İktidar milletvekillerinin hükümetin temsilcisi olması hasebiyle millete karşı sorumlulukları vardır. Ama muhalefet milletvekili olduğunuzda sorumluluğunuz ne kadar ki? Topu atabileceğiniz bir çok materyal bulabilirsiniz. Bu millet, 2024 yılında CHP’nin Bolu’ya ne kazandırdığını zaten görecek. Bu nedenle bizim bir şey söylememize bile aslında gerek yok. Bu icraat makamında önemli olan 2 yıla yaklaşıyoruz, hangi kazanımlar sağlanıldı? 6 yıllık belediye başkanıyım, Tanju Özcan ise yaklaşık 1 buçuk yıllık. Kendisine tavsiyem şudur; “Belediye Başkanlığı icraat makamıdır. Bizim sırtımızda su küfesi vardır. AK Parti ile uğraşacağına önce Bolu’nun dertleriyle, problemleriyle uğraşmalı. Bu millet kendisine hizmet edeni de etmeyeni de bilir. Yarın bu millet “sen ne yaptın?” dediğinde “AK Parti’nin sonu geldi” diye konuştum mu? Diyeceksin. Tanju Özcan, hala muhalefet milletvekili gibi davranıyor. Ona tavsiyem Bolu için bundan vazgeçmeli. Biri Özcan’a artık icraat makamında olduğunu anlatmalı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hatırlarsanız yakın bir tarihte çeşme yaptı. Kendisi de bir çeşme açılışı yapabilir.”

Tanju Özcan’a çok sert sözler… Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa