Gerede YeniGün Gazetesi
Telefon anketi sonuçlarına Yenigün ulaştı
1 Ekim 2018 12:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Telefon anketi sonuçlarına Yenigün ulaştı

ARENA ISINIYOR!

Siyasi arenada gelişmeler her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 8720 özel hattından yapılan anketin sonuçlarına Yenigün ulaştı. “Siyasal Araştırma” başlığı ile yapılan ankette “Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı başarılı buluyor musunuz?” şeklinde sorulan soruya ilçedeki vatandaşlar, cep telefonlarına gelen mesajı ücretsiz olarak yanıtlayarak verdi. 

MHP’yi 500-600 oylardan 5000 oya çıkarmada önemli rol oynayan Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman yol ayrımında mı? Haziran seçimlerinde 2. sıra adayı olan Avukat Yusuf Renkli CHP’nin adayı mı olacak? Hepsi bu özel haberin detayında…

Anketin sonuçlarını açıklamadan önce ilçede siyasi hareketlilik ise gözle görülür şekilde artmaya başladı. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, memleketi Gerede’ye gelerek Belediye Başkanı Mustafa Allar ile beraber bazı ziyaretler gerçekleştirdi ve bu ziyaretlerde kamuoyunun nabzını da ölçme fırsatı buldu. Ayrıca Gerede Belediyesi’nde bir araya gelen Küpçü ve Allar, 5 ay kalan seçimler öncesinde önümüzdeki yerel seçimde vatandaşların karşısına çıkacakları projelerle ilgili de bazı istişarelerde bulundular.

Kesin aday!

AK Parti’de kesinleşen konulardan biri de Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın devam etme kararı oldu. Kesin olarak önümüzdeki dönemde aday olacak Allar’ı parti içinde ve ilçedeki mevcut konjonktürde destekleyen büyük bir kesim var.

MHP’de yol ayrımı mı?

MHP kesiminde ise ittifak konusunun şekillenmesi bekleniyor. Şu anda Belediye Meclisinde 4 sandalyesi bulunan ve MHP’yi 500-600 oylardan 5000 oya çıkarmada önemli rol oynayan Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman’ın MHP’deki belirsizliği ise devam ediyor. Güçlü bir Belediye Başkan adayı ile yola çıkılması taraftarı olan bu 2 isme karşı mevcut ilçe başkanı Yüksel Sönmez’in ise kendisi yada Birbilener ve Şişman grubunun kabul etmediği bir isimle seçime gitme isteği olduğu iddia ediliyor. Böyle bir durumda Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman ve bu iki isme yakın isimlerin yol ayrımına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda ilçede önemli bir etkiye sahip bu grup, ya kenara çekilecek yada bir yol haritası belirleyecek.

CHP’de Renkli!

CHP’de ise Haziran seçimlerinde 2. sıra adayı olan Avukat Yusuf Renkli’nin, 7 Haziran seçimlerinde aldığı 2000’e yakın oy oranı umutlandırıyor. “Neden olmasın?” parolasıyla hareket edilen CHP’de Yusuf Renkli’nin aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sert bir dil yerine yerel seçime projeler ortaya koyarak çıkmayı hedefleyen CHP’de şayet önemli bir meclis listesi oluşturulursa Yusuf Renkli, bu listeyle vatandaşların karşısına çıkacak. Ancak düzgün bir liste oluşmazsa CHP’nin Gerede’de aday çıkarmadığı bir dönem olmadı. İlla ki bir aday çıkacak!

O Anketin Sonuçları

Geçtiğimiz hafta 8720 özel hattından yapılan anketin sonuçlarına Yenigün ulaştı. “Siyasal Araştırma” başlığı ile yapılan ankette “Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı başarılı buluyor musunuz?” şeklinde sorulan soruya yüzde 68 ile “Evet” denildi.

Telefon anketi sonuçlarına Yenigün ulaştı Yazısına 5 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa