Gerede YeniGün Gazetesi
Turhan Bulut bakın neye imza atmış?
25 Ekim 2020 19:22
Font1 Font2 Font3 Font4
Turhan Bulut bakın neye imza atmış?

Mengen ile Gerede arasında geçen su krizinde Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mengen’in su kaynaklarına göz dikenlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını belirterek; “Bu su kaynakları Mengen’in ve Mengenlilerindir. Hiç kimsenin su kaynaklarımızı almasına müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştu.

“Hiç kimsenin su kaynaklarımızı almasına müsaade etmeyeceğiz.” diyen Turhan Bulut’un; 06 Şubat 2015 tarihinde Gerede ve Mengen Belediyeleri arasında Keçelipınar kaynak suyu ile ilgili karşılıklı imzalanan mutabakatın 5’inci maddesinde belirtilen; “Yapılacak isale hattı çalışmalarında güzergah üzerinde kod sorunu olmayan kaynak suları da bu isale hattına katılacaktır.” şeklindeki şarta da imza attığı ortaya çıktı.

Haber ekibimizin ulaşmayı başardığı mutabakat metninde 8 madde yer alırken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un yanı sıra mutabakat metninde; dönemin Bolu Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, dönemin Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, yine dönemin Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol’un imzaları bulunuyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa