Gerede YeniGün Gazetesi
Turizmi ikiye katlayacak dev proje
22 Eylül 2014 13:41
Font1 Font2 Font3 Font4
Turizmi ikiye katlayacak dev proje

NARVEN Termal Tatil Kasabası

250 milyon Dolarlık bir yatırımla inşa edilen, Türkiye’nin ilk  tatil kasabası, Narven Termal Kasaba, termal turizmin en büyük yatırımı olacak. Hisseli gayrimenkul sistemi ile misafirlerini ağırlayacak olan Narven Termal Kasaba, 450 bin metrekare alanda, 7200 yatak kapasitesi ile Bolu turizmini iki katına çıkaracak.

Şifaları suları ve yemyeşil doğası ile Türkiye’nin cennet köşesi Bolu’da hayata geçecek Narven Termal Kasaba, misafirlerini 3 nesil 4 mevsim ağırlamak için hazırlanıyor. Bolu’ya gönül vermiş, Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde ilk 100 içinde yer alan Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş., Nalçacılar A.Ş.’nin yatırımı Narven Termal Kasaba kapılarını Gerede basınına açtı.

İnşaatı devam eden Narven Termal Tatil Kasabası’nı Yenigün ve Gerede Gazetesi ekibine anlatan Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, “Biz Türkiye’de doğa ve termal turizm ile ilgili ciddi bir eksiğin farkına vararak bu projeye başladık. Ve hızlı yol aldık. 2014 Ocak ayında inşaata başlamamıza rağmen birinci etabın büyük bölümünün kaba inşaatını tamamladık. Biliyorsunuz özellikle son dönemde trend; doğaya dönük tatil… İnsanlar artık güneş, deniz, kum tatilinden farklı olarak her mevsim tatil yapacakları alternatif lokasyonlar arıyorlar. İşte Narven bu arayışa cevap verecek bir sağlık ve tatil kasabası.”dedi.

Narven gerek sunduğu termal hizmetler ve sosyal imkânları, gerekse mimarisi ve doğası ile Türkiye turizmine, 4 mevsim potansiyel oluşturulmasına yönelik yepyeni bir anlayış getirecek. Narven Termal Kasaba, 450.000 m² alana inşa edilen, çevreye ve doğal yaşama karşı son derece saygılı mimarisi ile Bolu’yu bir “cazibe merkezi” haline getirecek. Proje kapsamında, kasaba meydanı, villaları, rezidansı, oteli, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi ile Narven Termal Kasaba, bir turizm yatırımından fazlasını sunuyor. Misafirlerini 1’er haftalık zaman dilimlerinde hisseli gayrimenkul sistemi ile ağırlayacak olan Narven, 1250 adet daire, 150 adet rezidans daire ve 230 otel odası ile toplamda 7200 yatak kapasitesine sahip olacak. Mimari projesi 2 etap olarak hazırlanan Narven’in ilk etabının ilk bölümü 2015 yılı Aralık ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Turizmi uçuracak

Adını Bolu’da yetişen ulu ağaçtan alan Narven coğrafi konumu, şifalı suları, sunduğu kusursuz tatil hizmeti, konforlu ev ve odaları ile yerli yabancı olmak üzere yılda yaklaşık 2 milyon konaklama hedefliyor. Proje kapsamında yer alan 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve villalar misafirlerine ailece kusursuz tatil yaşatabilmek adına her ayrıntısı ince detayına kadar özenle planlandı. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği çizgideki evler benzerlerinden daha geniş ve ferah… Şık mobilyalar ve beyaz eşyalar ile misafirlere sunulan daireler banyosundan akan termal su ile şifalı evlere dönüşüyor. Projeye değer katan bir diğer önemli özellik ise fiziksel engelli konuklar için hazırlanan “engelsiz daireler”… Engelsiz daireler tekerlekli sandalye kullanan misafirlerin kolaylıkla kullanacağı özel banyolar, geniş kapılar, alçak mutfak tezgahları ve uygun bir dekorasyonla tamamlanıyor.

Tatil yaparken bir yandan da Bolu’nun şifalı sularından yararlanabilmek için sosyal tesislerde kadın ve erkek ayrı olarak planlanan termal havuzlar, termal Türk hamamı, SPA ve Wellnes Merkezi’nde kneipp terapi havuzları, tuz odası, rasul terapi (çamur), vichy, herbal sauna, aroma terapili buhar odaları, relax room, macera duşları, cilt bakımı, masaj odaları, kar çeşmesi bulunuyor. Narven’de termal sularla şifa bulduktan sonra misafirler evlerine rahatça gidebilsin diye kapalı sokaklar yer alıyor.

Narven’de yok yok!

Narven Kasaba Meydanı’nda mini klinik, ana meydan, çarşı, merkez, rezidansları, Kasaba Camii, merkez termal&spa ve havuz üniteleri, çocuk eğlence parkı ve amfi tiyatro bulunuyor. Bolu’nun doğal mirası Yedigöller Narven’de temsili olarak yaşatılıyor ve proje içinde aynı adlarıyla 7 adet suni gölet oluşturuluyor. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri özel oyun alanlarının yanı sıra yine küçüklerin çok seveceği bir de hayvanat bahçesi düşünülmüş. Misafirlerin sıkılmadan vakit geçirebilmesi ve eğlenebilmesi için Narven Kasaba Meydanı’nda kafeler, sinema salonu, tiyatro, binicilik, paintball, hobi odaları, go-kart, bowling salonu ve daha birçok sosyal alan bulunuyor. Evcil hayvan besleyen misafirlerini de unutmayan Narven’de bir de Evcil Hayvan Oteli yer alıyor.

Narven, hem Hisseli Gayrimenkul sisteminin hem de konaklama turizminin birlikte işletildiği bir konsepte sahip. Günübirlik misafirler için hizmete açılacak 230 odalı otelin yanı sıra kongre turizmine hizmet edecek kongre merkezi de Narven’in çok yönlü hizmetinin bir parçası.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa