Gerede YeniGün Gazetesi
TÜRKİYE’Yİ YOLUNDAN DÖNDÜREMEYECEKLER

Tabi ki Devletimizin yanında dimdik durmaya devam edersek. Ankara’da ve İstanbul’da patlayan bombaları acizlik olarak ta görebiliriz. Çünkü birileri ısrarla öyle göstermeye çalışıyor. Fransa’da Paris’in göbeğinde aynı anda ayrı ayrı bombalar patlatılırken yüzlerce insan öldürülürken kimse Fransa Devletinin acizliğinden bahsetmiyor, bakanların, başbakanların, cumhurbaşkanların istifasını istemiyor. Ama bizde birileri her patlamada kelle istiyor. Yok öyle yağma. Evet canımız yanıyor. Askerlerimiz, polislerimiz şehit ediliyor. Sivil vatandaşlarımız katlediliyor. Ancak kimse hatırından çıkarmasın Çanakkale’de kimlerle savaştıysak iki misli ile şu anda mücadele ediyoruz, içeride ki hainler de bonusu. Kimse patlayan bombalara bakıp ta devletini aciz zannetmesin. Bugün eğer Suriye, Irak gibi olmadıysak Devletimizin ve Milletimizin gücü ve iradesi sayesindedir. Çanakkale destanını kutlamayı biliyorsak bugün de devletimizin yanında duracağız. 253.000 şehitle zafer kutlayıp övünüyorsak kimse kusura bakmasın bugün verdiğimiz şehitlere dövünmeye hakkımız yok. Acımızı yaşayacağız, metanetli olacağız. Çanakkale’de şehit olanlar, sakat kalanlar da annelerinin evlatlarıydı. Onlar bu bedeli bizim için ödediler, biz de bu bedelleri evlatlarımız ve torunlarımız için ödüyoruz, ödemeye devam edeceğiz.

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tekrar vurgu yaptı “Sykes Picot antlaşmasını tekrar ettirmeyeceğiz. Amaçları 1916 yılını 2016 yılında güncellemek. Bugün bunun önündeki en büyük mani biziz ve bunun için hedefiz” Bir devlet adamının ağzından duyabileceğiniz son derece mühim sözler. Bu cümleler Avrupa Başkentlerinde endişe ve korku ile duyuluyor. Türkiye, PKK ile tarihinin en büyük mücadelesini veriyor ve şu anda bu konuda çok başarılı. Doğu ve Güneydoğu halkı devletini yanında gördü ve mecbur kaldığı ve korkudan verdiği desteği PKK’dan kesti. Bu herkesi çıldırtıyor. Amerika’yı, Rusya’yı, İngiltere’yi, İsrail’i, Almanya’yı, Fransa’yı. Alıştıkları ve alıştırdıkları Türkiye yok artık. Alışsalar iyi ederler. Zorla masalarına oturduk ve bizi masadan atmak için her şeyi yapıyorlar.

Milletimizi tahrik edip sokağa çıkarmak ve kitlesel eylemlerle iktidarı düşürmek isteyenlerin oyununa gelmeyelim. Bu amaçla en kritik yerlerde bombalar patlattılar yüzlerce insanımızı öldürdüler. Televizyondan bu haberleri izleyen insanlarımız tabi olarak dişlerini sıkıyorlar. Devleti aciz göstermeye çalışanların ekmeklerine yağ sürmeyelim. Unutmayın Allah sabredenlerle beraberdir. Ve Allah’a inancım tam bu sabrın sonu muhakkak selamet olacak.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa