Gerede YeniGün Gazetesi
TÜYAP’ta Gerede rüzgarı esti
11 Şubat 2014 18:49
Font1 Font2 Font3 Font4
TÜYAP’ta Gerede rüzgarı esti

30 Ocak 2014 günü İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde başlayan 18. EMİTT Turizm Fuarı 02 Şubat 2014 Pazar günü saat:18.00’da sona erdi. Gerede Belediyesi’nin üyesi olduğu BAKAB ve MARKA birliklerinin kiraladıkları salonda stant açan Gerede Belediyesi ilçemizi uluslararası çapta tanıtma fırsatı buldu.

Gerede Belediyesi 4 gün süren fuarda, Turizmde önceliği olan Esentepe Doğal Parkı ve Arkut Dağı Kayak Merkezi için özel hazırlattığı broşürlerle turizmcilerin dikkatini Gerede´ye çekti. Ayrıca İngilizce Turizm Rehberi ilçemizi her yönüyle tanıtan broşürler ve güncel hazırlanan tanıtım kitapları ise acentelere Gerede Çantaları içersinde bırakıldı. Dağıtılan yayınları inceleyen katılımcılar çok kapsamlı tanıtım kitaplarını ve tanıtım CD lerini görünce Gerede Belediyesi yetkililerini tebrik etti.

 Deri Halı ve Deri Tablolar ve Bakır Eşyalarında bulunduğu standımızı ziyaret edenlere Şak Şak Helvası İkram edildi.

71 ülkeden 4500 katılımcının yer aldığı Tüyap’ta bölge tanıtımı adına en geniş ve en etkin organizasyon ve işbirliğini gerçekleştirerek fuarın başarısına katkıda bulunan BAKAB üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Tüyap’ın yapmış olduğu araştırma sonrasında “En Etkili Tanıtım” kategorisine ilçemizin de içinde yer aldığı BAKAB ve MARKA üyeleri layık görüldü.

Konu ile ilgili açılama yapan Belediye Başkanı Ömer Baygın; “Turizm Fuarı Dünyada 5. sırada yer alıyor ve her geçen yıl önemi ve ziyaretçi sayısı artıyor. Belediye olarak İlçemizi en güzel şekilde tanıttığımıza inanıyorum. Fuara özel olarak hazırlanan tanıtım materyalleri fuarı gezmeye gelen tatilcilere dağıtıldı. Tur operatörleri ziyaret edildi. Bu attığımız adımlar küçük ama geleceğe dönük olarak birleştiğinde Gerede´miz için büyük adımlar. Gerede´yi her alanda olduğu gibi turizmde de geliştirmek amacıyla her alanda ki fırsatları değerlendiriyoruz” dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa