Gerede YeniGün Gazetesi
Vatandaş üst geçit istiyor
19 Ağustos 2013 21:46
Font1 Font2 Font3 Font4
Vatandaş üst geçit istiyor

Yenimahalle ile Bahçelievler Mahallelerini birbirinden ayıran D-750 karayolu (Karabük Yolu) karşıdan karşıya geçişlerde vatandaşlara büyük sıkıntı yaşatıyor.

Gerede’deki iki düğün salonunun birinin bu bölgede oluşu, özellikle düğün saatlerinde salondan dışarıya çıkan çocukların karayoluna dikkatsizce çıkması tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Yenigün aracılığıyla Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve ilçedeki diğer yetkililere seslenen vatandaşlar, bağlantı yoluna üst geçit istediklerini dile getirdiler.

Yenimahalle ve Bahçelievler Mahallelerinin tam ortasından geçen D-750 karayolu büyük tehlike arz ediyor. Yenimahalle’ye yeni bir düğün salonu kazandırılmasından sonra özellikle çocukların karayolundan karşı karşıya geçmesi tehlike oranının bir kat daha artırıyor.

Sürücülerin yoğun olarak kullandığı D-750 karayolu (Karabük Yolu)’na tıpkı Seviller Mahallesi ile Dayıoğlu Mahallesi’ni birbirinden ayıran D-100 karayolundaki gibi yaya üst geçidi yapılması gerekiyor.

Korku içersindeyiz

Konuya ilişkin gazetemize gelerek, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve ilçedeki diğer yetkililere seslenen bazı mahalle sakinleri Yenimahalle’deki Düğün Salonu karşısındaki karayoluna üst geçit istediklerini ifade ettiler.

Çocuklar ve yetişkinlerin karşıdan karşıya geçerken büyük tehlike yaşadığını ifade eden vatandaşlar, “Çocuklarımızın yada bir yakımızın her gün başına bir tehlike gelecek diye düşünüyoruz ve korku içersindeyiz. Buraya yetkililerimizin bir yaya üst geçidi yapmalarını istiyoruz. Yaya üst geçidi yapıldığında yakınlarımıza, evlatlarımıza yaya üst geçidini kullanmalarını tembihleyebiliriz. Ancak şu anda elimiz kolumuz bağlı. Bahçelievler’de TOKİ Konutları mevcut. Bu konutlarda yaşayan vatandaşlar da yine karşıdan karşıya geçmek durumunda kalıyor.”diye yetkililere seslendiler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa