Gerede YeniGün Gazetesi
Vekilin vekili!
1 Ekim 2013 09:55
Font1 Font2 Font3 Font4
Vekilin vekili!

Geçtiğimiz hafta ilçemizde haftalık yayın yapan Gerede Gazetesi’ne verilen bir beyanat dikkatimi çekti. “GUBYO yalan olmadı!” başlığı altında yayınlanan haberde “geçtiğimiz haftalarda ilçe basınına yeni katılan mahalli bir gazetede yer alan “GUBYO inşaatı yalan mı oldu?” başlıklı haberin kendisinin yalan olduğu işaret edilerek, ilgili bina inşaatı için çalışmalara başlandığı” ifadeleri AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü adına danışmanı Emre Özdemir tarafından belirtilmiş yada işaret edilmiş her neyse.

Demek ki Milletvekilinin de vekili varmış!.. Diye düşündüm önce. Hiçbir yerde görmedim ama vekilin vekili olarak beyanat verilmiş.

Ne yaptı Yenigün Gazetesi anlatayım; milletin fikrine, vatandaşın isteğine bu haberde tercüman oldu. Sonuç; bir hafta geçti inşaat yapılmaya başlandı… Kötü mü ettik? Neden sessiz kalındı, neden bu konu işlenilmedi… Memleketin ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlayacak bu önemli konuda neden kimse tek kalem oynatmadı? Biz söz verdiğimiz gibi yola çıktığımız çizgimizden ödün vermeden vatandaşlarımızın düşüncelerini, Gerede’ye ilişkin isteklerini yayınlamaya devam ediyoruz ve edeceğiz. “Yazdık oldu” anlayışından da bahsetmiyorum, burada yaptığımız işin doğru olduğunu söylemek istiyorum.

Gelelim danışman meselesine! Gerede halkı sandıkta oy verirken AK Parti logosu altında sevdiğimiz, “ağabeyim” dediğim Fehmi Küpçü’ye oy verdi zannediyordum ama umarım yanılmamışımdır.

Milletvekili yurt dışında peki Gerede Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı Gerede’de değil miydi de böylesine Gerede’de hakkıyla yayın yapan gazetemize bana göre bir karalama kampanyası yürütüldü?

Bilmiyorum biz mi yanlış bir şeyler yapıyoruz, biz acaba yayın politikamızda bir hata mı yapıyoruz, sevgi çerçevesinde ilçemizde bir şeylerin olması noktasında hareket etmememiz mi lazım? Diye insan düşünmeden alamıyor kendini…

Şöyle bir insan geçmişine dönmeli, geçmişimde neredeydim diye zaman tünelinde bazen dolaşmalı diye düşünüyorum. Hala Güneş 15 Akşam 20 bin diye bağıran bir çocuğun yüreği var içimde! Ama bir karalama kampanyası yürütülmeye çalışıldığında boynumu da bükecek yaşı çoktan geçtim… Kimse yanlış anlamasın büyüklendiğim için değil gazetemi savunmam lazım bunun için bu yazıyı kaleme döküyorum.

Çok saygıdeğer Danışman, şunu net bir şekilde ifade edeyim; beni kaybettin, seni seven, her daim dostu bilen bir aileyi kaybettin… İnşallah bu durum hayatta bazı taşların yerine oturmasına sebep olur.

Hayat böyledir işte, gaza gelmemek gerekiyor. Bugün gaza gelerek gazetecilik yapmış olsaydım ne sevdiğim “ağabey”lerim vardı ne de selam verdiğim, dostum dediğim insanlar… Rabbimden dileğim beni değiştirmesin. Hep aynı Serkan, “O gazete dağıtan (halen gazetesini dağıtıyor) Bizim Havuç Serkan” olarak zihinlerde bıraksın.

Sayın Danışman, şunu da ekleyeyim; Ankara’ya suyu götürecek firma işi tamamlamaya başlamış ve işçiler kademeli olarak çıkarılmaya başlanılmış. Gerede’nin insanları, evlatları boşta kaldı, işsiz kaldı ve kara kara “ne yapacağız?” diye düşünüyorlar. Sayın Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’yü bu konuda bilgilendirdin mi bilmiyorum ama onlar evlerine ekmek götürmek istiyorlar. Ha bir de işçilerimizin bazıları BİMER’e yazmaya başlamışlar bile…

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa