Gerede YeniGün Gazetesi
Yakın ilçeler koordineli çalışacak
1 Temmuz 2014 14:11
Font1 Font2 Font3 Font4
Yakın ilçeler koordineli çalışacak

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu’nun Haziran ayı toplantısı Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları başkanlığında yapıldı. Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’un da katıldığı toplantıda Vali Zahteroğulları, bir takım talimatlar verdi. Yapılacak çalışmaların titizlikle takip edilmesi talimatını veren Vali Zahteroğulları, yakın ilçelerin koordineli çalışmasını emretti.

Toplantının Gerede’yi ilgilendiren bölümünde ise Vali Zahteroğulları, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’tan 2014 yılında ilçelere dağılımı yapılan KÖYDES ödeneğinin, ilçedeki köy yolları, içme suları ve kanalizasyon projelerinde nasıl değerlendirildiği hakkında tek tek bilgi aldı.

Toplantının açılışında bir açıklama yapan Vali Zahteroğulları, KÖYDES programı ve Özel İdareye ilişkin yatırımları değerlendirmek için toplandıklarını kaydetti.  Merkez ilçe ve köylerde hem KÖYDES hem de Özel İdare programında yer alan işlerin yapılırken titiz davranılması gerektiğini söyleyen Vali Zahteroğulları, “İşlerin aksamasını istemiyorum. Aksaklıklar olabilir ama çözümü de hemen bulmalıyız. Diğer taraftan ise birbirine yakın ilçeler birlikte koordineli bir şekilde çalışacak. ” dedi.

“Huzurlu bir kent olan Bolu’nun insanı her şeyin en güzelini hak ediyor” diyen Vali Zahteroğulları,  “Bizlerde bu konuda ihtiyaçlarının giderilmesi, sorunlarının en aza indirilmesi konusunda ve yaşam kalitelerini yükseltmek için bir bütünlük, birliktelik içinde çok ciddi çalışmalar yapmalıyız” şeklinde konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa