Gerede YeniGün Gazetesi
Yankesiciler pazarı mesken tuttu
31 Aralık 2013 10:41
Font1 Font2 Font3 Font4
Yankesiciler pazarı mesken tuttu

Pazaryeri alışverişi yapanlar dikkat! Yankesiciler iş başında. Gerede Kapalı Pazaryeri’nde 2 kişi soyuldu.

Gerede Kapalı Pazaryeri’nde 2 kişi cüzdanını yankesicilere kaptırdı. Pazaryerinde alışveriş yaparken yanında bulunan alış veriş çantasından cüzdanının çalındığını fark eden Z.K. isimli bayan, gıda ihtiyaçlarını tamamlamak için geldiği Kapalı Pazaryeri’nde soyulduğunu fark etti. Cüzdanını yankesicilere kaptıran bayanın cüzdanında bir miktar para, nüfus cüzdanı ve manevi değeri olan eşyaların olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yankesiciler pazaryerinde bir cüzdanla yetinmedi. Bir müddet sonra bu sefer bir başka bayan cüzdanını tırnakçılara kaptırdı. R.Y. isimli bayanın cüzdanında da bir miktar para ve manevi değeri olan çeşitli eşyaların olduğu öğrenildi.

Mağdur her iki bayanda pazaryerinde görev yapan Zabıta ekiplerine ve Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne durumu bildirdiler. Pazaryerinde 2 bayanın cüzdanını yürüten tırnakçılar kayıplara karıştı. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Hırsızlık olayları üzerine gün boyunca pazaryerinde alışveriş yapanların dikkatli olması yönünde duyurular yapıldı.

Kamera takılsın

Yaşanan hırsızlık olaylarının ardından Gerede Kapalı Pazaryeri’ne kamera sistemi kurulmasını isteyen vatandaşlar, bu tür dolandırıcılık vakaların yaşanmaması için kamera sisteminin şart olduğunu belirttiler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa