Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
YAZIKLAR OLSUN!
14 Eylül 2020 12:25
Font1 Font2 Font3 Font4
YAZIKLAR OLSUN!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, COVİD-19’dan yaşamını yitiren vatandaşlarımız için; “Zaten bir ayakları çukurdaydı…” diyerek insana verdiği değeri adeta ortaya koydu.

“Zaten bir ayakları çukurdaydı…” dediği vatandaşların belki de bir kısmının oyunu alarak Belediye Başkanı olan Özcan’ın bu kan donduran açıklamalarından sonra Covid-19’dan yaşamanı yitirenlerin ailelerinden çıkıp özür dilemek yerine antikor testi yaptırdığını ve daha önce virüse yakalanarak hastalığı geçirdiğini açıklaması bir başka skandal oldu. Ayrıntılar haberin detayında…

Bir çok vatandaşımızın; annesini, babasını, yakınını, dostunu, kendisine ilim öğreten hocasını toprağa verdiren Covid-19’dan yaşamını yitirenler için; “Zaten bir ayakları çukurdaydı…” ifadesini kullanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu skandal sözlerinin ardından büyük tepki topladı.

Covid-19 nedeniyle bir çok değerimizi yitirdiğimiz insanlarımız için kan donduran açıklama ile gündeme gelen Özcan’ın özür dilemek yerine Cumartesi günü sabah saatlerinde basın toplantısı düzenleyerek antikor test sonucunu anlatması bir başka skandal oldu. Meğerse Tanju Özcan, hastalığı daha önce geçirmiş!…

“Zaten bir ayakları çukurdaydı…” sözüne ilişkin; “bu bir Atasözüdür” diyerek kendini savunan Özcan’ın son yıllarda klişe sözlerden biri haline gelen “yandaş basın” cümlesini de kullanması dikkat çekti.

Biz de onu anlamadık!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bu söylediği skandal ifadeyi hiçbir şey olmamış gibi haber yapmamak, susmak, gündeme taşımamak anladığımız kadarıyla “yandaş basın” kriterine girmiyor.

Yakınını kaybedenlerin aile büyüklerine yönelik; “Yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” demesine karşın özür dilemediğini yazmak ise anladığımız kadarıyla kendisine göre yandaşlık oluyor!

İşte o skandal sözler;

“Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden insanların defin işlerini mezarlık işleri müdürlüğü yapıyor. Kaç kişi defnedildiğine dair bir rakam paylaşabilir misiniz?” sorusu üzerine Özcan; “Son olarak bir rakam alamadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı? Yerel basında okudum 40 civarında diye. Yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. Yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa