Gerede YeniGün Gazetesi
Yeni Adalet Sarayı Gerede’ye yakışacak
31 Temmuz 2014 12:40
Font1 Font2 Font3 Font4
Yeni Adalet Sarayı Gerede’ye yakışacak

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için Gerede’ye gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilk olarak Gerede Belediyesi’ni ziyaret etti. Bozdağ’ı burada AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve kalabalık bir AK Partili grup karşıladı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, son günlerde boşaltılan ve büyük ihtimalle yıkılacak olan öğretmenevinin ardından gündeme gelen ve 1999 yılı öncesi inşa edilen yapılardan olan Adliye Sarayı yenilenmesi isteğini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a iletti.

Gerede’ye yeni bir Adliye Sarayı’nın yakışacağını ifade eden Bakan Bekir Bozdağ, yeni bir Adalet Sarayı yapımının sözünü verdi.

Daha sonra belediyede basın açıklaması yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “17 Aralık’tan sonra Allah rızası için yalan söyleyen insanlar ortaya çıktı. Allah rızası için yalan söylenmez. Allah yalanı da sevmez yalan söyleyeni de sevmez”dedi. Bakan Bozdağ ayrıca, “Türkiye Cumhuriyeti kanunları tektir ve biz bu kanunlara uymak zorundayız. Kanun dışına çıkanlara kanunun gücü yeter. Kanunları tanımama konusunda kimse bu kadar keyfi davranmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ daha sonra Gerede Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslendi. Bozdağ, “Şu Türkiye’de her şeyi değiştirdik ancak sadece muhalefetin anlayışını değiştiremedik. CHP ve MHP genel başkanları Türkiye’nin üzerinde oynanan Ekmeleddin İhsanoğlu projesine evet demişlerdir”dedi. Bakan Bozdağ’ın Gerede ziyaretinin tüm satırbaşları;

Şu Türkiye’de her şeyi değiştirdik sadece muhalefeti değiştiremedik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gerede’de vatandaşlara hitap etti. Bakan Bozdağ yaklaşık 700 kişiye yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve muhalefete sert göndermelerde bulundu. Bozdağ, “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ne Sayın Devlet Bahçeli tanır ne de Sayın Kılıçdaroğlu. İsmini dahi söyleyemiyorlar. Hiç bilmedikleri birini allayıp pullayıp vatandaşların önüne sürdüler. Şu milletin önünde bir sürü sorun var. Terör konusunda bizim bilmediğimiz bir başarıya mı imza attı? İşsizliği önleme konusunda çok iyi işler mi yaptı? Ne yaptı bunu anlamıyorum. Allah aşkına hangi mücadelenin içinde İhsanoğlu’nu gördünüz. Onu biz İslam İşbirliği Başkanı yaptık. Sonra çıkıp aday yaptılar. Bu tamamen Türkiye’ye yönelik bir projedir. CHP ve MHP’nin genel başkanları bu projeye evet demişlerdir”diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı için CHP ve MHP içinde binlerce insanın olduğunu ifade eden Bakan Bozdağ, sözlerine şöyle devam etti: “Milyonlarca CHP üyesi varken onlarca milletvekili varken onları Cumhurbaşkanlığı’na aday olarak layık görmezken, neden İhsanoğlu’nu aday olarak gösterdiniz? Aynı şeyleri MHP içinde söylüyorum. Ben biliyorum ki, CHP ve MHP’nin içinde binlerce, milyonlarca Cumhurbaşkanlığı’na aday gösterilebilecek insan var. Ama maalesef bulamadılar. Ama bunlara cevabı siz vereceksiniz. Ortada çatı var diyorlar ya ortada çatı falan yok arkadaşlar. İki partinin adayı yok iki genel başkanın adayı var. Diğerleri zaten tabela partisi”

Türkiye’de birçok şeyi değiştirdiklerini ancak muhalefet anlayışını değiştiremediklerini ifade eden Bekir Bozdağ, “Şu Türkiye’de her şeyi değiştirdik ancak şu muhalefetin kafasını değiştiremedik. Yolları değiştirdik, toplu konutları değiştirdik, eğitimi değiştirdik, hava yollarını değiştirdik, sağlığı değiştirdik, devlet anlayışını değiştirdik ancak CHP ve MHP’yi değiştiremedik. Bizim muhalefeti değiştirme şansımız yok ancak sizin var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP’den Bahçeli’yi CHP’den de Kılıçdaroğlu’nu kurtarabiliriz. Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğimiz destekle Türkiye’nin önünü açacağız”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa