Gerede YeniGün Gazetesi
Yeni esnafa gün doğdu!
19 Kasım 2013 09:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Yeni esnafa gün doğdu!

Ziraat Bankası Gerede Şubesi Müdiresi Esma Güleş ile banka personeli Kemal Akyel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler’i makamında ziyaret etti. Bankanın kullandırdığı krediler ile bankacılık hizmet ve ürünleri hakkında ziyarette bilgi veren Esma Güleş, bir de yeni işyeri kuran esnaflara müjdeli haber verdi.

Güleş, faaliyet süresi 5 yıl olan ve belli iş kollarında faaliyet gösteren küçük ölçekli esnafa 50.000 TL’ye kadar, 36 ay vadeli ve cari faizden %20 indirimli AYF (Avrupa Yatırım Fonu) destekli kredi imkanı sağlandığını belirtti.

İlgilenenlerin Ziraat Bankası’na başvurması durumunda daha detaylı bilgi verilerek yardımcı olunacağını belirten Ziraat Bankası Müdiresi Esma Güleş, esnafın bu noktada bilgilendirilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya başladıklarını kaydetti.

Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler, ziyaretinden ötürü Ziraat Bankası Müdiresi Güleş ve personeli Akyel’e teşekkür etti ve odaya kayıtlı esnafların bu noktada bilgilendirileceklerini belirtti.

Esnafın işlerini büyütmesi noktasında faiz oranı düşük bu kredinin yardımcı olacağını ve AYF destekli bu krediden yararlanacak esnaflara kendisinin de bizzat yardımcı olabileceğini ifade etti. Sohbet havasında geçen ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa