Gerede YeniGün Gazetesi
Yenigün yine ses getirdi
24 Eylül 2013 12:15
Font1 Font2 Font3 Font4
Yenigün yine ses getirdi

GUBYO inşaatı başladı

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu inşaatı dün başladı ve ihaleyi alan müteahhit firma ekibini GUBYO inşaatının yapılacağı alana getirdi. Bugün hafriyat çalışmalarına başlanacak ve seneye Ekim ayında okul inşaatı tamamlanmış olacak.

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBYO) inşaatına başlanıldı. 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü ihalesi gerçekleşen GUBYO inşaatına başlanılmasıyla birlikte bölge adeta şantiyeye döndü. Devam eden Kültür Merkezi ve Koli Kent Sitesi inşaatlarından sonra GUBYO inşaatının da başlaması Osmanlı Caddesi’ni hareketlendirdi. İnşaatlar tamamlandıktan sonra Gerede’nin merkezi haline gelecek alan ilçenin ticaret merkezi olacak.

09 Eylül 2013 Pazartesi günü gazeteniz Yenigün’ün gündeme getirdiği haberde GUBYO inşaatının neden başlanılmadığına yer vermiş ve “GUBYO inşaatı yalan mı oldu?” başlığı altında duyurduğumuz haberde ilçe halkının konuya ilişkin görüşlerine yer vermiştik.

1 bölümle faaliyetini devam ettiren GUBYO’da fiziki yetersizlik nedeniyle bölüm açılamaması ihtimali de inşaat tamamlandıktan sonra ortadan kalkmış olacak. Bugün hafriyat çalışmalarına başlanacak GUBYO inşaatının 2014 yılı Ekim ayında tamamlanması planlanıyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa