Gerede YeniGün Gazetesi
Yılın hemşiresi Gerede’den
22 Mayıs 2014 11:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Yılın hemşiresi Gerede’den

12 Mayıs’ta kutlanan hemşireler günü kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen “Yılın Hemşiresi” Gerede’den seçildi.

Konuya ilişkin Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Kahraman Dinler tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizde her yıl 12 Mayıs “Hemşireler Günü” olarak kutlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda 2014 yılı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeyle; Kan Bankası ve Transfüzyon Merkezinin açılmasında ve sistemin oluşturulmasında fizibilite çalışmalarına katılıp yönetime azami derecede destek olduğu, Acil Servisin revize edilip yeni ekip ruhunun oluşturulmasında yönetim ile iş birliği içerisinde aktif rol aldığı, genel hal ve tavırlarında örnek olacak davranışlar sergilediği ve çalışmalarında mesai kavramı gözetmeksizin özveri ile çalıştığından dolayı hastanemiz hemşirelerinden Acil Servis Sorumlusu Salih Öztürk, Bolu İlini temsilen Yılın Hemşiresi seçilmiştir. Gerede Devlet Hastanesi olarak Yılın Hemşiresi seçilmesinden dolayı kendisini tebrik ediyor ve duyduğumuz gururu tüm halkımızla paylaşıyoruz.”

Ödülünü Bakandan aldı

Yılın Hemşirelerinin ödülleri Sheraton Ankara Otel’de düzenlenen programla sahiplerine verildi. Bolu’da Yılın Hemşiresi olan Salih Öztürk, ödülünü Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldı.

Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, son 12 yılda sağlık alanında reform niteliğinde çalışmalara imza attıklarını söyledi. Bu çalışmalar sonunda vatandaşların sağlık hizmetlerinde duyduğu memnuniyet oranının yüzde 75’e çıktığını açıklayan Bakan Müezzinoğlu, “Sağlıkta duyulan memnuniyet oranının yüzde 40’lardan yüzde 75’lere ulaşmasında en önemli kaynağımız; siz değerli hemşirelerimiz, ebelerimiz, sağlık çalışanlarımızdır. Bu alamda toplumun teşekkür ve dualarını her zaman alıyorsunuz”diye konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa