Gerede YeniGün Gazetesi
Yollar kan gölüne döndü
5 Ağustos 2014 09:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Yollar kan gölüne döndü

BİLANÇO ÇOK AĞIR!

Alınan tüm önlemlere ve yapılan tüm uyarılara karşın, trafik kazalarında bu Ramazan Bayramı tatilinde de bilanço ağır oldu, yollar kan gölüne döndü. Tatilciler cuma günü öğleden sonra yolları doldurmaya başlarken, peş peşe kaza haberleri geldi. Gerede’de meydana gelen kazaların geneli TEM Otoyolu’nda yaşandı. Ölü ve yaralıların olduğu kazalarda bayram hüzne dönüştü.

Hayatına mal oldu

26 Temmuz Cumartesi günü Tem Otoyolu Havullu Köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazasında İstanbul’dan Ankara’ya gitmekte olan E.K.’nın kontrolündeki 34 VJ 7260 plakalı otomobil bir anlık dikkatsizlik sonucu emniyet şeridinde bekleyen bir firmaya ait yolcu otobüsüne arkadan çarptı. Saat 19.20 sularında meydana gelen kazanın ardından otomobil sürücüsü E.K. olay yerinde hayatını kaybetti. Yaşanan bu feci kaza sonrası 41 EF 440 plakalı otobüsün sürücüsü K.K. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Allah korudu

Bayram arifesinde kaza haberleri bitmek tükenmek bilmedi. Yine Cumartesi günü yaşanan bir diğer kaza saat 15.45’de Tem Otoyolu Samat Köyü mevkiinde meydana geldi. Ankara istikametinden İstanbul istikametine seyir halinde olan İ.Ö.’nün sürücülüğünü yaptığı 57 SL 8211 plakalı otomobil tedbirsizlik sonucu sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle emniyet şeridinde bekleyen 41 RE 09 plakalı kamyona arkadan çarptı. Yaşanan bu kazanın tek tesellisi ise hayatını kaybeden kimsenin olmayışı oldu. Yaşanan kazanın ardından kamyon sürücüsü B.İ. yaralanırken, araçta yolcu olarak bulunan H.Y.O. ve A.O. isimli şahıslar hafif yaralandılar. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çarpıp kaçtı

Perşembe günü yaşanan bir diğer kaza ise saat 16.30’da Gerede Gişelerine yakın bir mevkide (Yazıkara Köyü) meydana geldi. Trafikte yaşanan yoğunluk esnasında T.K.’nın sevk ve idaresindeki 34 GA 3091 plakalı araca C.S. adına kayıtlı 34 NLE 53 plakalı araç çarparak kaçtı. Kazada ölen yada yaralanan olmadı.

Bariyerlere çarptı

Yaşanan kazalarda adından sıkça söz ettiren Tem Otoyolu Havullu Köyü mevkiinde Perşembe günü yaşanan kazada Ankara’dan İstanbul’a seyir halinde olan M.A.’nın idaresindeki 34 LUH 83 plakalı otomobil sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle yolun sağında bulunan bariyerlere çarptı. Kazanın ardından araç sürücüsü M.A. ile araçta yolcu olarak bulunan H.A., M.A. ve R.A. isimli şahıslar yaralanarak ambulansla Gerede Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hakimiyeti kaybedince

Cumartesi günü yaşanan bir diğer kaza Gerede Gölü mevkiinde meydana geldi. Sabah 07.10 sularında meydana gelen kazada S.K.’nın yönetimindeki 34 ZKZ 23 plakalı araç bir anlık dikkatsizlik sonucu yolun ortasında bulunan elektrik direğine çarptı. Kazanın ardından sürücü V.V.E. ve araçta yolcu olarak bulunan G.K., E.K., B.K., M.K. ve D.K. yaralandı.

Araca arkadan çarptı

Kazalar bayramdan 1 gün önce de (Pazar) bitmek bilmedi. Ambulans sirenlerinin susmadığı Pazar günü yaşanan ilk kaza saat 13.00’de D 100 karayolu Ulaşlar Köyü mevkiinde meydana geldi. İstanbul’dan bayram tatili için Karabük’teki yakınlarının yanına gitmekte olan A.F.’nin yönetimindeki 16 VF 181 plakalı otomobil dikkatsizlik sonucu aynı istikamette seyir halinde olan M.Ç. yönetimindeki 34 T 3848 plakalı taksiye arkadan çarptı. Kazanın ardından her iki araçta bulunan yolcular Z.Ç. ve Z.F. yaralandı.

4 kişi yaralandı

Pazar günü meydana gelen bir diğer kaza saat 16.00’da D 100 Karayolu Aktaş Köyü mevkiinde yaşandı. Ankara istikametinden Gerede istikametine giden S.K. yönetimindeki 06 RMR 92 plakalı otomobil bir anlık dikkatsizlik sonucu sürücünün direksiyon hakimiyerini kaybetmesiyle yolun sağında bulunan bariyerlere çarptı. Kazanın ardından otomobilde bulunan E.R.K., L.K., R.K. ve S.K. yaralandı.

Kaza sonları olacaktı!

Pazar günü bu sefer Tem Otoyolu Geçitler Köyü mevkiinde meydana gelen kazada İstanbul’dan Karabük’e gitmekte olan İ.E.’nin kontrolündeki 34 FV 1782 plakalı otomobil, aynı istikamette ilerleyen H.K. idaresindeki 34 EZ 6740 plakalı araca arkadan çarptı. Kazanın ardından 34 FV 1782 plakalı araçta bulunan sürücü İ.E. ile H.K., T.K., A.K., T.K. ve K.K. yaralandı.

Bayramları hüzne dönüştü

Pazar günü D-750 karayolunda yaşanan bir diğer kazada ise bariyerlere çarpan otomobilde bulunan 1’i ağır 6 kişi yaralandı. Kaza saat 18.30’da Aktaş Köyü mevkiinde meydana geldi. 77 DR 504 plakalı otomobilin sürücüsü S.Ş.’nin bir anlık dalgınlık sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle otomobil sert şekilde bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle araçta yolcu olarak bulunan Y.Ş., hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle Köroğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kazada yaralanan araç sürücüsü S.Ş. ile yolcular Ü.Ş., G.Ş., K.A.Ş, ve Z.E.Ş. Gerede Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Salı günü saat:15.40’da Tem Otoyolu Samat Köyü mevkiinde yaşanan kazada ise G.Ç. yönetimindeki 41 H 7122 plakalı otomobil bariyerlere çarptı. Kazada araçta bulunan G.Ç. ve Ş.Ç. yaralandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa