Gerede YeniGün Gazetesi
Yüzde 65’i bitti
17 Haziran 2019 12:01
Font1 Font2 Font3 Font4
Yüzde 65’i bitti

Yerel seçimden önce projenin durdurulduğuna yönelik iddialar ortaya atılan cezaevinin yapımına yüklenici firma tarafından yeniden başlanıldı. Geçen yıl yarısı biten projenin yüzde 65’i tamamlandı.

110 Milyon TL’lik yatırım olan Cezaevi inşaatında çalışmalar yeniden başladı. Seçimden önce durdurulduğuna yönelik iddialar ortaya atılan cezaevi projesinin yüzde 65 seviyesine getirildiği öğrenildi.

Ekonomik anlamda önemli katkılar vermesi beklenen cezaevi tamamlandığında 1000’e yakın memurun burada çalışması öngörülüyor. Cezaevinin ilçe ekonomisine katkısının yanı sıra Gerede nüfusunu da önemli ölçüde artırması bekleniyor. Ayrıca Jandarma personel sayısının da artırılacağı belirtiliyor.

Devasa bir arazi üzerine konuşlanan Cezaevinin Gerede’ye katkısı sadece memur sayısı ile olmayacak. Cezaevindeki yakınlarını ziyarete gelen yoğunluk nedeniyle özellikle hizmet sektöründe de büyük bir gelişim yaşanacak. 2020 yılı itibariyle Gerede Ceza İnfaz Kurumuna memur atamaları ile mahkum tahliyelerinin yapılması bekleniyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa