Gerede YeniGün Gazetesi
Yüzme havuzunda bilmece çözüldü
1 Ekim 2018 12:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Yüzme havuzunda bilmece çözüldü

SONUNDA AÇILIYOR!

Uzun süre önce tamamlanmasına karşın Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü mü yoksa Gerede Belediyesi’nin mi Olimpik Yüzme Havuzunu işleteceği bilmecesi nedeniyle bugüne dek faaliyete başlamayan yüzme havuzunda bilmece çözüldü. Yüzme havuzunun işletmesini Gerede Belediyesi üstlenecek. Başkan Allar, “Devir işlemi sonrasında işletme ihalesi yapacağız veya Belediye olarak kendimiz işleteceğiz.”dedi.

Gerede’nin sosyal ve sportif hayatına büyük katkı sağlayacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı. Gerede Belediyesi ile Gerede Kaymakamlığı’nın ortak olduğu Esentepe Turistik Tesisler Birliği adına inşa edilen ve Gerede Belediyesi’nin büyük katkılarıyla tamamlanan Yüzme Havuzunun devir teslim işlemleri başladı.

Ödenek noktasında Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük gayretleriyle Spor Toto Teşkilatından alınan hibe ile ilçemize kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzunun Gerede Belediyesi’ne devir teslim işlemleri devam ediyor.

Yapımı tamamlanan yüzme havuzu binasının bahçe, açık otopark ve çevre düzenlemesi de Gerede Belediyesi tarafından tamamlandı. Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Yarı olimpik yüzme havuzunu ve peyzaj çalışmalarını tamamladık. İhata duvarlarını bitirdik. Yasal prosedür olarak şu anda Belediyemizin mülkü olmak üzere. Bize geçtiğinde bizde çalıştırılması noktasında işletme ihalesi yapacağız veya Belediye olarak kendimiz işleteceğiz. İlçemize kazandırılan bu sosyal tesisin yapımında büyük emekleri olan Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim” dedi.

Yüzme havuzunda bilmece çözüldü Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa