Gerede YeniGün Gazetesi
Zehirle mücadeleye devam
7 Ocak 2014 20:20
Font1 Font2 Font3 Font4
Zehirle mücadeleye devam

“Sigaradan bizi koruyun” projesi çerçevesinde Gerede’de sigara ile mücadele devam ediyor. Proje kapsamında dağıtılan duvar saatleri ilçenin önemli alanlarına asıldı. Sigara içen insan ile içmeyenin ciğerlerinin yer aldığı resimlerle dizayn edilen duvar saatleri ile toplumun konuya duyarlılığının artırılması sağlanmaya devam edildi. Yine dağıtımı gerçekleştirilen duvar saatleri ile saatin kaç olduğunu görmek isteyen her bir birey sigaranın zararını bilinç altına yerleştirmiş olacak.

TAPDK, Gerede Kaymakamlığı ve Gerede Belediyesi tarafından yürütülen bu proje kapsamında ayrıca apartmanlara, evlere ve işyerlerine, okullara dağıtmak üzere; “Bu Evde Sigaradan Bizi Koruyun Projesi Uygulanmaktadır. Sevgili Ailem Pasif İçici Olmak İstemiyorum, Beni Sigaradan Koruyun (Çocuğunuz)” ibareli, “Bu Apartmanda Sigaradan Bizi Koruyun Projesi Uygulanmaktadır. Lütfen Sigaranızı Apartmanımız ve Çevresinde İçmeyiniz” ibareli, “Bu İşyerinde 18 Yaş Altı Çocuklara Sigara ve Tütün Ürünleri Satılmamaktadır. Satanlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanır. Bu İbareyi Dükkanına Asmamanın Cezası 1358 TL. – Satanların Cezası 5237 Türk Ceza Kanunu’na Göre 6 aydan 1 yıla Kadar Hapis Cezası Öngörülmektedir” ibareli Toplam 200 adet levha yaptırılıp dağıtıldı.

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, sigarayla mücadelenin 2014 yılında da hızlı bir şekilde devam edeceğini belirterek, bu proje ile sigaradan kurtarılan kişi sayısında büyük bir ivme yakaladıklarını ve toplumu sigaradan kurtarmak için her türlü çalışmayı gerçekleştireceklerini belirtti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa