Gerede YeniGün Gazetesi
“Zorlarına gitti!”
29 Mart 2014 12:46
Font1 Font2 Font3 Font4
“Zorlarına gitti!”

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Perşembe günü AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda önemli konuya değindi. Küpçü, “25 Mayıs’ta birileri düğmeye bastı. Zorlarına gitti Kuzey Irakla petrol anlaşması yapmamız, zorlarına gitti İran ile doğalgaz anlaşması yapmamız, zorlarına gitti kardeşlik hukukunu kendi aramızda temin etmemiz.”dedi.    

Küpçü ayrıca, “AK Parti’nin günahı yoksullukları gidermek miydi? Yasakları kaldırmak mıydı? İnsanlarını sımsıkı kucaklaması mıydı?”ifadesini kullandı.

30 Mart yerel seçimleri öncesi Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen geniş katılımlı toplantıda konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, 25 Mayıs’ta gerçekleşen Gezi Parkı eylemleri ve 17 Aralık operasyonuna değindi.

30 Mart artık bir yerel seçim olmaktan çıktı diyen Küpçü, “30 Mart milletimizin dünü ile bugünü arasında, yarını için varlığı ile yokluğu arasında bir mücadele haline geldi. Dün biz yola çıkarken “Bismillah” demiştik, biz yola çıkmadan önce Anayasa kitapçığını birisi diğerine fırlattığı zaman ekonomisi perişan hallere gelen bir ülke vardı. Bizim evlatlarımız bazen İmam Hatipli olduğu için, bazen başörtülü olduğu için, bazen Kürt, bazen Laz olduğu için, daha doğrusu bu coğrafyanın evladı olduğu için belli mağduriyetler yaşadı. AK Parti bunlar üzerine siyaset yaptı, elhamdülillah 1000 yıl sürecek dedikleri 28 Şubat süreçleri bitti. Benim mezun olduğum İmam Hatip Liselerinde kat sayı farkı vardı kalktı, kamuda yasak vardı eşimiz, dostumuz başörtüsü ile çalışamıyordu kalktı elhamdülillah, yoksullukla mücadele edildi ve yaşlı teyzelerimiz bir babanın, annenin evladını sımsıkı kucaklaması gibi devleti tarafından kucaklandı. Bir tespit için bunları söylüyorum. Başbakanımızın evet sesi kesildi ama soluğu burada, tüm Türkiye’de atacak inşallah. Son yaşananlara bakacak olursak AK Parti’nin günahı yoksullukları gidermek miydi? Yasakları kaldırmak mıydı? İnsanlarını sımsıkı kucaklaması mıydı? Biz ağzı dualı annelerimizle, sakallı amcalarımızla, gözyaşıyla, insan odaklı siyasetle Allah’ın izniyle dik ve omurgalı Başbakanımızla, milletimizle ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz inşallah. 25 Mayıs’ta birileri düğmeye bastı. Evet, zorlarına gitti Kuzey Irakla petrol anlaşması yapmamız, zorlarına gitti İran ile doğalgaz anlaşması yapmamız, zorlarına gitti kardeşlik hukukunu kendi aramızda temin etmemiz. Ama bir şeyin farkında değiller bizim arkamızda rabbine inanan, teslimiyet ve tevazu sahibi olan, bu coğrafyanın dili olan Başbakan Erdoğan var. Onun için bu hikaye burada bitmeyecek.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa