28-Mayıs-2023 08:36:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
4 yılda 100.000 ton sıcak asfalt

4 yılda 100.000 ton sıcak asfalt

Başkan Allar, asfalt, kaldırım, tretuar çalışmalarına deri sanayinden start verdi. Bu güne kadar ilçemizin bütün mahallelerinde ve sokaklarında yapılan asfalt ve kaldırım çalışmalarının bu yıl da hızla devam edeceği açıklandı.

Gelen talepler ve yapılan tespitler sonrasında, Deri Sanayi bölgesi İsmail Gür Caddesi, H. Emin Efendi Caddesi ve Tabakhaneler 7 Nolu Sokak da sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Toplamda 2000 ton sıcak asfalt atıldı. Deri Sanayi çalışanları Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Hemşehrilerimizin bildiği üzere tabakhanelerin Deri OSB’ye taşınma süreci başladı. Deri Sanayiye ağır tonajlı araçların girmesi çıkması, işçilik esnasında kimyevi maddelerin fazlalığı, geçmişten günümüze gelen altyapı eksikliği nedeniyle de yollar sık sık bozuluyor. Geçiş süreci esnasında artık yolların son bir kez de olsa asfaltlanması gerekiyordu. Gelen talepler doğrultusunda Bolu Belediyemizden aldığımız asfatlarla çalışmaları yaptık. İhtiyaçlar doğrultusunda mahallelerimizde de asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün destekleriyle de son 4 yılda 100.000 ton sıcak asfalt döktük ve halkımızın ayağını çamura deydirmedik” dedi.

Cevap bırakın