08-Şubat-2023 01:16:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Abdullah Kabataş yazdı…

Abdullah Kabataş yazdı…

ULUSALARARASI BİR PROJE “GÖNÜL KAHVESİ ŞAİRLERİ ANTOLOJİSİ”

Merhaba sevgili dostlar.

Bu hafta uluslararası bir sosyal sorumluluk projesinden bahsedeceğim. 2013 Şubat ayında başlayıp Haziran ayında tamamlanan GÖNÜL KAHVESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİ ülke çapında yankı uyandırdı. Görme engelliler yararına başlatılan projeye ilgi oldukça büyüktü.

İçinde 150 den fazla bestesi bulunan Cemal Safi başta olmak üzere, naçizane ben Abdullah Kabataş, Harun Yıldırım, televizyon programcısı Recebiye Çataksezer, Romanya asıllı Türk Şair Ecrin Lidia Cherieliuc, Azerbaycanlı Qalibe Ceferova gibi ismini yazamadığımız 70 şairin bir araya geldiği “Gönül Kahvesi Şairleri Antolojisi”  Kaçkar Tv, Bahçelievler Belediyesi ve Gerede Belediyesi’nin katkıları ile yayınlanmış ve satışa hazır hale gelmiş oldu. Bugün itibari ile dağıtıma hazırlanan antolojiye sahip olmak isteyenler Gerede Yenigün Gazetesi ve “Kabataş Kitap” tan temin edebilirler.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan ödül töreninde buluşan şairler ödüllülerini aldılar. Ödül törenine davetli olan Gerede Belediye Başkanımız Sayın Ömer Baygın yoğun programları sebebiyle katılamamıştı. Proje koordinatörü ve Kabataş Kitap yayın yönetmeni olarak Ömer Baygın’ı makamında ziyaret ettik ve kendilerine teşekkürlerimizi ileterek plaketini takdim ettik.

Bundan sonraki çalışmamız yine uluslararası bir proje olan “Türk Tasavvuf Şiirleri” antolojisidir. Bu çalışmada da birbirinden değerli şair / yazar bulunmaktadır.  Yakın zamanda o da Kabataş Kitap aracılığıyla Tasavvuf sevenlerle buluşacaktır.

Bu hafta sizinle, şu an yayına hazırlanan “Beste Şiirler” adlı kitabımdan bir şiir paylaşıyorum.

EN SON YALANCI

Ne istediğini bilmeyen biri

Ne karaydı ne ak, her şeyi gri

Bendeki o masum, tertemiz yeri

Karalayıp gitti en son yalancı

Daha hissetmeden yangın terimi

Tenin, tenim dedi, aldı serimi

Ona büyüttüğüm tüm düşlerimi

Yaralayıp gitti en son yalancı

O bende yakarken aşkın narını

Sevdiğini sandım, sevdim yarını

İlk kez bildiği tüm doğrularını

Sıralayıp gitti en son yalancı

İçi yalan yolu yalın bir hazne

Anlamadım beni yandıran giz ne

Yüzünü gösterip kapıyı hüzne

Aralayıp gitti en son yalancı

Cevap bırakın