29-Ocak-2023 11:41:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Abdullah Kabataş yazdı…

Abdullah Kabataş yazdı…

Merhabalar,

Bu kez yeni bir medya ağında, yeni bir gazetede ama eski dostlarımızla beraber olmanın verdiği ayrı bir haz ile siz değerli hemşehrilerime gurbetten, İstanbul’dan selamlar, sevgiler gönderiyorum.

Memleketimizde sürekli gelişmekte olan medya ve yayıncılık alanına yeni bir soluğun gelmesi hem tekdüzeliğin ve tekelleşmenin önüne bir set olması hem de yeni fikirlerin, yeni yaklaşımların daha net ifade edilebilmesi açısından olumlu bir gelişmedir.

Bizler de İstanbul’da gerek konuk olarak katıldığım radyo ve televizyonlarda, yazı yazdığım gazete ve dergilerde gerekse  “Kabataş Kitap” olarak yaptığımız yayınlarla, kitaplarla memleketimizi temsil etmekteyiz. Ancak bu temeli, beni bu gazeteye davet eden dostlarım Serkan Candan ve İlyas Koç başta olmak üzere diğer yayıncı dostlarımızla geçmişte gazeteciliğin acı/tatlı günlerini beraber yaşamış olduğumuz yazım ve yayın hayatı oluşturmaktadır.

Bu sebep ve vesile ile tüm Gerede medyasına teşekkürlerimi sunar, aranıza katılan bu yeni gazeteyi bağrınıza basmanızı temenni ederim. Yenigün Gazetesi; tüm Gerede’ye, Bolu’ya ve bu memlekete hayırlı olsun.

 

GÖNÜL

 

Sızlanma boşuna, çare yok derde.

Alın yazın buymuş, yanarsın gönül!

Aşkı kaybettiğin o sefil yerde

Susuz kalır, sen de solarsın gönül!

 

Misal aldın Kerem, Aslı yurdundan.

Eksik olmadı hiç yükün sırtından,

Koca ömür gitti yârin ardından.

Sen hâlâ aşk ile dolarsın gönül!

 

Dikiş tutmaz işte sığ yaraların,

Gidenden haberi yok turnaların.

Cevap bulmaz ölgün, güç soruların.

İçerimi kana bularsın gönül!

 

Arkut’un ciğeri tutuşsun, yansın.

Herkes, âşıklar kızıp yaktı sansın.

Bu yangına sebep olan utansın.

Ne kendini hüzne ularsın gönül?

1 Yorumlar
Recebiye çataksezer

Değerli dost Abdullah kabataş başarılarınız daim olsun mevlam yolunuzu her zaman açık eylesin dualarım her daim yanınızda sevgilerle

Cevap bırakın