07-Şubat-2023 15:49:58

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Allar, “Yüzde 90 tamamlandı”

Allar, “Yüzde 90 tamamlandı”

Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Allar, çalışmaların %90 oranında tamamlandığını, taşınma ile birlikte üretim kapasitesinin 5 tondan 15-18 tona kadar çıkacağını, üretim artacağı için işçi sayısının da aynı oranda artacağını söyledi.

Perşembe günü Deri OSB’de yapılan çalışmaları sanayicilerle yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar, Deri OSB’de alt yapı çalışmalarının %90 oranında tamamlandığını, 2015 yılı içersinde sanayicilerin parsellerinin dağıtımının gerçekleştiğini, elektrik ve doğalgaz çalışmalarının ise tamamlandığını belirtti.

Parsel tavsiye hafriyatlarının %90 oranında tamamlandığını da belirten Allar, Düzenli Depolama Tesisi için kamulaştırma çalışmalarına başlanıldığını ve depolama tesisinin şu anda uygulama projelerinin yapıldığını söyledi. Allar ayrıca Atıksu Arıtma Tesisi için revizyon uygulama projelerinin de yapıldığını sözlerine ekledi.

Başkan Allar, “Deri OSB altyapı çalışmaları program dahilinde devam ediyor. 2016 yılı içersinde yüklenici firma Deri OSB’nin alt yapı çalışmalarını tamamlayarak işi teslim edecek. Bugün gelinen aşamada alt yapı çalışmaları %90 oranında tamamlandı.”dedi.

Sanayicinin hangi parsele fabrikasını kuracağının netlik kazandığını kaydeden Allar, Deri OSB’nin tamamlanmasıyla birlikte sanayicilerle istişare halinde sıkıntısız geçiş için yapılması gerekenleri masaya yatırdıklarını belirterek, “Sanayicilerimizin sıkıntısız bir geçiş yapmaları önceliğimiz. Deri OSB’de çalışmalar tamamlandıktan sonra şartlar uygulanmaya başlanacak.”dedi.

Taşınma sonrasında işçi sayısının azalacağı yönündeki iddialara da değinen Allar,Taşınmadan sonra standart artacak. Çalışma koşulları daha iyi, çıkan ürün daha kaliteli olacak. Ortalama 5 ton üretimin gerçekleştiği Deri Sanayimizde taşınmanın ardından 15-18 ton üretim yapabilecek kapasiteye sahip olacağı belirtiliyor. Günlük üretim miktarının artması nedeniyle standart doğal olarak yükselmiş ve üretim de aynı oranda kaliteyle beraber artmış olacak. Üretim arttığında dolayısıyla işçi sayısı da artacak, iş gücüne daha çok ihtiyaç duyulacak. Deri OSB’ye taşınma Gerede ekonomisine daha olumlu katkı sağlayacaktır düşüncesindeyim.”diye konuştu.

1 Yorumlar
salih

%90 tamamlanması 22 sene sürdü kalan % 10 içinde 10 sene sürer ve tabakhane aynı yerde ilçeyi kokutmaya devam eder.Tabakların etki alanından çıkmış bir yönetim olmadığı sürecede bu devam edecektir.

Cevap bırakın