30-Ocak-2023 15:27:08

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Alt Arasta’da çalışmalar sona geldi

Alt Arasta’da çalışmalar sona geldi

Çeyrek asırlık düğüm olan Arasta Projesi’ne 2 hafta önce start veren Başkan Allar, Alt Arasta’daki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve güzelleştirmek amacıyla başlanan çalışmaların sona geldiğini açıkladı.

Alınan encümen kararı ile ilçemiz merkezinde bulunan, çoğunlukla ticari faaliyet gösteren ve dört bloktan oluşan alt arastanın kalan 2 bloğundaki sağlıklaştırma ve dış cephe düzenlemesi kapsamında oluk, saçak, tabela kısımları ahşapların, çatıların, bacaların yenilenmesi cephelerdeki görüntü kirliliği aslına uygun olarak Türk mimarisi gözetilerek yenileniyor. Yapılan dış cephe düzenlemelerinin ardından görüntü kirliliğine sebep olan ilan-reklam tabelaları ve tanıtım panoları için tek tip standart uygulanacak, elektrik ve telefon kabloları da düzenlenerek alt arasta çarşısı daha estetik bir görünüm kazanacak.

2 blokta yapılan çalışmalarda çatı ve yağmur oluklarındaki yenilemeler bitirildi, ahşap ve duvar kısımlarının yapımına da başlandı. Cephelerin Türk mimarisine uygun yenileme ve restore işlemlerinin bitirilmesinin ardından ise arasta içerisinde bulunan zemin düzenlemesi gerçekleştirilecek. Çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptığı açıklamada; “Alt arastada bulunan sokaklarındaki yenileme çalışmalarımız sona geldi. Çalışmalarımız bittiğinde ilan, reklam ve tanıtım tabelaları için tek tip standart uygulanacak, elektrik, telefon kabloları ve çanak antenler de düzenlenerek alt arasta çarşımız daha estetik bir görünüm kazanacak.”dedi.

1 Yorumlar
Vatandas

Merhaba iyi calismalar dilerim..Yapilan arasta calismalari guzel mutlaka ama odemelerin tamami belediyemiz tarafdan yapilmakta oldugunu ogrendik duyumlar neticesinde orada duklani bulunan vatandaslarimizin kazanc kapisi olan dukkanlarinin cehresinin guzellesmesi icin odenen paralar niye orada hicbir kazanci olmayan biz vatandaslarin cebinden cikan vergiyle oduyorsunuz toplam odeme tutarinin en az bir bolumunu %70 kismini dukkan sahiplerine yansitmasini bekleriz neden arastataki dukkan sahipleri para kazanirken sahip olduklari mulkiyetlerinin giderlerini neden vatandas tan adigin vergilerle yapiyorsunuzki...benim coluk cougumun hakkini oralara vermeye hakkiniz yok oldugunu dusunuyorum....

Cevap bırakın