29-Ocak-2023 03:17:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Altınlar gitti!

Altınlar gitti!

Dolandırıcılar, sokak sokak, cadde cadde uyarıcı broşürlerin dağıtılması ve gazetelerde neredeyse her ay savcı, polis, asker para istemez uyarılarının yapılmasına rağmen yine dolandırmayı başardı. Gerede’de telefon dolandırıcıların tuzağına düşen bir kişi altınlarını hırsızlara kaptırdı.

09 Ekim Perşembe günü M.P. isimli şahsın telefonunu arayan dolandırıcı, kendisini polis olarak tanıtarak şahsın adına kuyumcudan altın alındığını, hırsızları yakalamaları için altın getirmesi gerektiğini söyledi. Dolandırıcıların tuzağına düşen M.P., alelacele 2 adet bileziği, 1 adet gerdanlığı, 2 adet yüzüğü ve 2 çift küpeyi şüphelinin söylediği yere poşetle bıraktı. Bir müddet sonra M.P.’nin emniyeti aramasıyla dolandırıcılık olayı ortaya çıktı ve altınların bırakıldığı yere gidildiğinde hırsızların altınları alarak kayıplara karıştığı anlaşıldı.

Sokak sokak, cadde cadde uyarıcı broşürlerin dağıtılması ve gazetelerde neredeyse her ay savcı, polis, asker para istemez uyarılarının yapılması yine fayda vermedi. Yaklaşık 15.000 lira değerinde altının hırsızlara kaptırıldığı bilgisine ulaşıldı. Hırsızların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Cevap bırakın