08-Şubat-2023 11:08:34

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
ARASTA’DA ÖNEMLİ GELİŞME

ARASTA’DA ÖNEMLİ GELİŞME

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 30 yıldır ne olacağı belirsizliğini koruyan Arasta Projesi’nde önemli mesafeler kat edildiğini söyledi. Burada 2016 yılında restorasyon çalışmalarına başlanacağını söyleyen Allar, Arasta’yı Ankara’nın Hamamönü’nde olduğu gibi modern bir hale getireceklerini yineledi.

Arasta Projesi ile ilgili Yenigün’e açıklamalarda bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, projede çalışmalara başladıklarını kaydetti.

30 yıldır Arasta için “Ne olacak, AVM mi olacak, restorasyonu mu yapılacak, böyle atıl mı kalacak?” Diye soru işaretlerinin olduğunu belirten Allar, “Bu projeyle ilgili Anıtlar Üst Kurulu’nun onayı daha önce gelmişti. Bugüne kadar önemli mesafeler kat ettiğimiz Arasta’da proje çalışmalarını yakın zamanda tamamlıyoruz. 2016 yılında Arasta’yı Ankara’nın Hamamönü’nde olduğu gibi modern bir hale getireceğiz. Gerede’mize yakışan, mükemmel bir Arasta olacak. Proje bitiminden sonra Arasta’da yöresel ürünler, kemer stantları oluşturulacak ve bakırcılar ürünlerini burada sergileyecek. Allah’ın izniyle Gerede makus tarihini kıracak, kırmaya da devam edecek.”diye konuştu.

Cevap bırakın