29-Mayıs-2023 00:21:46

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
ARICILARI FIRTINA VURDU!

ARICILARI FIRTINA VURDU!

Perşembe günü Gerede’yi etkisi altına alan şiddetli fırtına ve kar yağışı arı kovanlarını yerle bir etti. Cuma gününden itibaren kovanların başına giden arıcılar, hasarın büyük olduğunu belirttiler.  Gerede Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Şimşek, arıcıların kovanlarını kontrol etmeleri uyarısı yaptı.

Her yıl ayıların arı kovanlarını telef etmesinden bıkarak son yıllarda aldıkları önlemlerle bu durumun önüne geçen arıcıları bu sefer fırtına vurdu. Gerede’de Perşembe günü kar yağışıyla beraber başlayan şiddetli fırtına sonrası arı kovanlarının büyük bölümü telef oldu.

Cuma günü şiddeti azalan kar yağışı sonrası arı kovanlarını kontrol etmeye giden arıcılar, karşılaştıkları manzaraya şaşırıp kaldılar. Fırtınanın arı kovanlarını yerle bir ettiği görülürken, arıcılar hasarın büyük olduğunu belirttiler.

Kovanlara bakın!

Perşembe günü yaşanan fırtınada şehir dışında olan ve kovanlarını kontrol etmeyen arıcıları uyaran Gerede Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Şimşek, ilçe genelinde yaşanan fırtınanın arı kovanı bulunan bir çok bölgede hasara yol açtığını belirterek, arıcılardan kovanlarını kontrol etmeleri uyarısında bulundu.

Cevap bırakın