29-Ocak-2023 19:15:27

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
“Aslan” gibi Kaymakam!

“Aslan” gibi Kaymakam!

Gerede’de Pazar günü başlayan kar yağışı ulaşımı olumsuz yönde etkilerken, Kaymakam Arslan Yurt’un talimatı ile yoğun kar yağışına rağmen yollar açık kaldı. Köylerde yaşayan vatandaşlar, acil durumlarda yolların açık kalması nedeniyle ilçe merkezine ulaşabildi. Özellikle hastalar hastaneye ulaşmayı başarırken, ulaşımı güç noktalara paletli ambulans yetişti. Devletin sıcak yüzünü hisseden köyde yaşayan vatandaşlar, “Tıpkı adı gibi ‘Aslan’ bir kaymakamımız var. Allah razı olsun, 2 senedir yollarımız açık, hastamız hastaneye hemen yetiştiriliyor.”ifadelerini kullandılar.

Gerede Devlet Hastanesi’nde hasta yakınlarını beklerken görüştüğümüz vatandaşlar, “Kepçeler köy yollarında susmuyor. Eskiden kar yağdığında aylarca yollarımızın kapalı olduğunu biliriz. Özellikle 2 senedir yollarımızın kapalı olduğunu görmedik ve bu durumdan çok memnunuz. Kaymakamımız Arslan Yurt’a teşekkürler ediyoruz. Tıpkı adı gibi, köy halkının yanında olan ‘Aslan’ bir kaymakamımız var. Köy yolları açılırken kendisinin bizzat çalışmaları yerinde görmesi yolların açılmasını hızlandırıyor. Orada bizleri görünce devamlı halimizi, bir eksiğimizin olup olmadığını soruyor.”şeklinde konuştular.

Ekipler, 2 greyder, 2 kepçe ve 1 kar bıçaklı kamyon ile kapanan köy yollarını ulaşıma açık tutmayı başardı. Yol açma çalışmalarına Gerede Orman İşletme Müdürlüğü de 1 kepçe ile destek verdi. Pazar gecesi başlayan yol açma çalışmaları hafta boyunca gece geç saatlere kadar devam etti.

Hatırlanacağı gibi, Kaymakam Arslan Yurt’un fakir ailelere yaptırdığı prefabrik konutlar virane, oturulmayacak durumda evde yaşayan aileleri sıcak bir yuvaya kavuşturmuştu. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ev teslim töreninde saray gibi bir eve kavuşan Mayda Ailesi’nin reisi Emin Mayda’nın köye gelen Kaymakam Yurt’a sarılarak gözyaşlarına hakim olamaması dikkatlerden kaçmamıştı. Kaymakam Arslan Yurt’un köylerde yaşayan vatandaşlarca sevilmesi boşa değil!

Cevap bırakın