29-Ocak-2023 13:45:37

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Başkan, sabahın ilk ışıklarıyla kapalı hayvan pazarı esnafını gezdi

Başkan, sabahın ilk ışıklarıyla kapalı hayvan pazarı esnafını gezdi

Gerede Belediyesi tarafından hizmete açılan Kapalı Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvanlarla dolup taştı. Kurbanlıklarını satmak için getiren hemşehrilerimiz ve Türkiye’nin dört bir yanından satıcılar, Modern Kapalı Hayvan Pazarı’nda kurbanlıklarını satışa sundu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte alıcı ve satıcıların buluştuğu Kapalı Hayvan Pazarını ziyaret eden Belediye Başkanı Ömer Baygın, burada halkın heyecanına ortak oldu ve satıcı ve alıcı hemşehrilerimizle buluştu. Hayvan pazarında bir vatandaş Başkan Baygın’ın yanına gelerek, “başkanım bizi büyük rezillikten kurtardınız.”ifadesi dikkat çekti.

Şehrin içinde kalan eski hayvan pazarını ve eski mezbahanenin olduğu Osmanlı Caddesi’ndeki (Üniversite Yolu) alana Koru Kent Sitesi-Ticaret Merkezi-Üniversite Yurdu projesi uygulanırken proje aşamasında Kapalı Hayvan Pazarını ve Yeni Mezbahaneyi şehrin doğusuna (Panayır Mahalli) inşa ederek Gerede halkının hizmetine açan Belediye Başkanı Ömer Baygın, vatandaşlardan büyük takdir topladı. Kapalı Hayvan Pazarı’nın ardından Yeni Mezbahanede de bu yıl Kurban Bayramı’nda ilk defa halkımızın kurbanlarının kesimleri yapılacak.

Belediye Başkanı Ömer Baygın, yaptığı açıklamada, “Önce hayvan pazarını inşa ederek halkımızın hizmetine açtık ve şimdi de mezbahaneyi bitirdik ve ilk defa bu yıl Kurbanlar yeni mezbahanede kesilecek. Eski mezbahane ve hayvan pazarının olduğu alana da üç büyük projeyi uyguluyoruz. Şehrimizin gelişimi doğrultusunda Osmanlı Caddesi’nde devam eden çalışmalar da proje hedefine uygun olarak inşaatlar başladı ve devam ediyor, ilçemize hayırlı olsun. Şimdiden Halkımızın Kurban Bayramını kutluyorum”dedi.

Cevap bırakın