29-Ocak-2023 19:19:00

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 1
Baygın, çalışmaya devam ediyor

Baygın, çalışmaya devam ediyor

Senegal’le ticari adımlar atılabilir!

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in de bulunduğu kalabalık bir heyetle Senegal’in Mbacke şehrinde çeşitli incelemelerde bulundu. Yeniden Belediye Başkanlığı’na aday olmayan Baygın’ın çalışma hırsından uzaklaşmadan görevini devam ettirmesi dikkatlerden kaçmazken, Baygın ve beraberindeki heyet burada özellikle ham deri noktasında çeşitli izlenimler elde etti.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, kardeş kent’imiz olan Senegal’in Mbacke Belediyesi’nin davetlisi olarak Senegal’e gitti. Eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in de aralarında bulunduğu 8 kişilik ekipte Belediye Meclis Üyeleri Ali Kemal Atay (Başkan Yardımcısı), Kemal Çeliksu, Rıdvan Erdoğan, Orhan Danışman, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Baki Sungur ve tercüman Kemal Özturanlı yer aldı.

Yetimlerin yüzü güldü

Heyet, Mbacke şehrine ulaşır ulaşmaz yetimhane ve eğitim kurumunda okuyan çocuklara kırtasiye ve konfeksiyon yardımı yaptı. Yapılan yardımlar TİKA temsilciliği aracılığıyla ulaştırıldı.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve beraberindeki heyet, özellikle ham deri noktasında Mbacke şehrinde çeşitli izlenimler elde etti.

Mbacke Belediye binası önünde konuşma yapan Başkan Baygın, kardeşlik olgusuna vurgu yaparak, “Senegal’de, kardeşlerimizin yanında bulunmak gerçekten çok güzel. Özellikle ticari açıdan belirli yatırımların yapılacağı, ham deri ithalatının uygun fiyatlara yapılabileceği bir izlenim edindik. Yapılacak anlaşmalarla burada ikili iyi ilişkiler gerçekleştirebiliriz. Mbacke Belediyesi yetimhane ve eğitim kurumunda okuyan öğrencilerimizin yüzünün güldüğünü görmek bizim en büyük mutluluğumuz oldu.”dedi.

Cevap bırakın