08-Şubat-2023 10:42:04

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Baygın’dan duygusal makale!

Baygın’dan duygusal makale!

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, yayınladığı son makalesinde duygusal ifadelere yer verdi. Baygın, “Bir hayalimiz vardı; tertemiz girdiğimiz siyasetten, yine tertemiz çıkmak ve bize ümit bağlayanların ümitlerini boşa çıkarmamak. Bütün icraatlarımız, kafamızdaki bu resmi tamamlamak içindi, hiçbir şey plansız, programsız, rastgele yapılmadı… Hayalimizdeki bu resim, büyük oranda tamamlandı.”dedi. 

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, yayınladığı son makalesinde duygusal ifadelere yer verdi. Belediye Başkanlığı dönemi boyunca halkın kafasında özellikle kişiliğine kimsenin söz edemeyeceği ve buna müsaade edilecek bir tutum içersine hiçbir zaman olmayan Başkan Baygın’ın makalesindeki şu ifadeler dikkat çekti: “Biz siyaseti, “Halka hizmet ederek, Hakk´ın rızasını kazanmak” olarak öğrendik ve hayatımız boyunca böyle uyguladık. 1989´dan beri 5 yerel seçimde aday gösterildik. Cenab-ı Allah her seferinde bize zafer nasip etti. Son 15 yıldır da Dünyanın en güzel İlçesinde, Ülkemizin en güzel insanlarına hizmet etme imkânı buldum. Benim gibi mütevazı bir ailenin çocuğuna Belediye Başkanlığı gibi böyle onurlu bir görevi nasip ettiği için Cenab-ı Hakk´a ne kadar şükretsem azdır.

Bir hayalimiz vardı; tertemiz girdiğimiz siyasetten, yine tertemiz çıkmak ve bize ümit bağlayanların ümitlerini boşa çıkarmamak… Ve kafamızda bir Gerede resmi vardı… Alt yapı ve üst yapısıyla, parkları ve yeşil alanlarıyla, eğitim ve sağlığıyla, yolları ve temizliğiyle, kültürü ve sanatıyla, sanayisi ve turizmiyle vb. örnek bir Gerede… Bütün icraatlarımız, kafamızdaki bu resmi tamamlamak içindi, hiçbir şey plansız, programsız, rastgele yapılmadı… Hayalimizdeki bu resim, büyük oranda tamamlandı.

Görev süremiz içinde birçok ilkleri gerçekleştirdik, yeniliğe ve değişime hep açık olduk, ama kendimiz hiç değişmedik, makam bizi değiştiremedi. 15 yıl önceki Ömer Baygın ne ise bu gün de aynıyız.

Gece gündüz çalışarak büyük projeleri gerçekleştirirken arkamızı hep güçlü hissettik… Hükümetimizin ve tek parti iktidarının gücünü hep yanımızda hissettik. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız bizim elimiz kolumuz gibiydi. Her seçimde bize güvenen ve bize görev veren, seçimden sonrada desteklerini esirgemeyen kadirşinas halkımız şevkimizi ve gücümüzü artırdı. En sıkıntılı anlarımızda Cenabı-ı Hakk´ın yardımını hep yanımızda hissettik.

Çalışma azmimiz, heyecanımız ve şevkimizde hiç eksilme olmadı. Görevimi layıkıyla yapmış olmanın gönül huzuru ve rahatlığı ile süremi tamamlıyorum. Ülkemize, İlçemize ve halkımıza hizmet etmenin birçok yolu var. Rabbim sağlık ve imkân verdiği sürece hizmetlerimiz devam edecek.”

7 Yorumlar
Ahmet Duman

Başkanım şimdi duygusallık değil gemiyi yeniden yürütme zamanıdır. ben gidiyorum, yokum demek yok öyle. 15 sene biz seçtik bu dönem biz istiyoruz. Geredeyi makus kaderlere bırakma lütfen!.. Görevinin başına...

Geredeli

Başkanım biz yeniden görevinizin başına döneceğiniz, ısrarlarımıza kulak vereceğiniz günü bekliyoruz. Geredeye belediye başkanı adayı olan-olacak isimlerden bi cacık olmaz...

Zeki Varlık

Başkanım en çok çalıştığın sene gittin aday olmadın... Bu güne dek hep siz istediniz biz verdik oyu. Şimdi biz istiyoruz kulak ver başkanım, dön başkanım bu adaylar bu işi yapamaz.

grde

Başkanım durmak yok yola devam lütfen bu durumda çekip gidemezsiniz biz size güvendik.

Vedat

Başkanım bir daha şurda burda muhalefet edersem ne olayım, yeter ki dönün başka bi şey istemeyiz biz arkadaşlarımız olarak aday olmanız halinde sizi omuzumuzda taşımaya hazırız.

ismail

geçmiş olsun giden gitti. başkan kendi adına en doğrusunu ama ilçe adına da en büyük yanlışı yaparak gidiyor.inşaallah milletvekili olarak görürüz.herşeyin en iyisine layıksın başkanım

sevdamız gerede

Başkanım kal, bu memleketi makus kaderine bırakma lütfen. yaparsan sen yaparsın başkanım.

Cevap bırakın