28-Mayıs-2023 22:03:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
BEKLEMEKLE İŞ YÜRÜMEZ!

BEKLEMEKLE İŞ YÜRÜMEZ!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilk özel açıklamasını “Yenigün”e yaptı. Yapacağı ilk çalışmayı bu özel açıklamada aktaran Allar, “İşimiz çok, artık Cuma gününden itibaren hayırlı olsun ziyaretlerine son vererek sahaya ineceğiz. Kafamızdaki Gerede’yi oluşturmak için zaman çok önemli, bu nedenle böyle bir karar aldık”dedi. 

30 Mart yerel seçimlerinde seçimi kazanarak Gerede Belediye Başkanlığı görevini Baygın’dan devralan Mustafa Allar, ilk özel açıklamasını “Yenigün”e yaptı. Odasının girişi çiçeklerle dolan Başkan Allar’a hayırlı olsun ziyaretlerine gelen vatandaş ve bürokratların yoğunluğu dikkat çekerken, Başkan Allar, “İşimiz çok, kafamızdaki Gerede’yi hayata geçirmek için çizmeleri giyip sahaya inmemiz gerekiyor.”dedi.

Başkanı makamda bulmak zor olacak

Cuma gününden itibaren hayırlı olsun ziyaretlerine son vereceğini ve beklemekle iş yürütülemeyeceğini belirten Başkan Mustafa Allar, görevi boyunca pek makamda bulunmayacağının sinyalini vererek, zamanın çok önemli olduğunu ve bu nedenle de böyle bir karar aldığını kaydetti.

Başkan Allar’ın ayrıca hafta boyunca sabah namazı çıkışından sonra Gerede’yi turlayarak makamına saat 07:45 sıralarında geçtiğine şahit olan vatandaşlar, “Görünen o ki verdiğimiz oyu Allar Başkan heba etmeyecek” yorumunda bulunmaya başladılar.

Yardımcısı kim olacak?

Sorulan sorular ışığında Yenigün’e ilk özel açıklamasını yapan Allar, kolları sıvayacağı ilk projeyi açıklarken, Belediye Başkan Yardımcısı olarak kimi atayacağı noktasında bir karara henüz varmadığını ve ilk meclis toplantısında yine bu konuyu gündeme almadığını belirtti.

Çöp kalkıyor

Cuma günü ile birlikte çalışmalara hız vereceğini belirten Allar, ilk projesinin Gerede Şehir Çöplüğü ile ilgili olacağını açıklarken, “Cuma gününden itibaren çalışmalara başlayarak Gerede’yi bizim de muzdarip olduğumuz çöp sorunundan kurtaracağız. Gerede Şehir Çöplüğünü bulunduğu alandan başla bir alana taşıyacağız. Bununla ilgili çalışmalara başladık diyebiliriz. Artık Yenimahalle sakinlerimiz ve çöplüğe yakın olan civar köylerde yaşayan vatandaşlarımız kokudan kurtulacaklar. Seçimden önce verdiğimiz tüm vaatler yine söylüyorum ressamın resmini işlediği gibi birer birer hayata geçecek. Ak yarınlar Gerede’mizi bekliyor.”dedi.

Yine acilen start vereceği ikinci projeyi de Yenigün’e açıklayan Başkan Allar, “Galerici esnafımızın yüzünü güldürecek projemiz hazır diyebilirim. Galericiler Sitesi’ni acilen faaliyete sokacağız ve şehir çöplüğü gibi galericiler sitesi de icraatlarımızın başında olacak.”dedi.

Allar, bu özel açıklamanın detaylarında ise şöyle dedi: “Rabbimin izniyle Bismillahirrahmanirrahiym diyerek vatandaşlarımızın verdiği göreve başladık. Kendimize olan özgüvenimiz tam. Şu anda analizlerimizi yapıyoruz ve eksik gördüklerimizi, göremediklerimizi istişare ederek ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu önümüzdeki süreçte daha farklı bir Gerede olacağına yürekten inanıyoruz. 30 Mart’ta milletimizin iradesi sandığa yansıdı. Rabbim bizim yar ve yardımcımız olsun. Halkımızın bize verdiği bu kutsal görevi başımızın tacı yapacağız. Daha yaşanabilir bir Gerede olacak, istihdama yönelik çalışmalarımız olacak, her şey güzel olacak.”

1 Yorumlar
Mustafa

Cuma günü ile birlikte çalışmalara hız vereceğini belirten Allar, ilk projesinin Gerede Şehir Çöplüğü ile ilgili olacağını açıklarken, “Cuma gününden itibaren çalışmalara başlayarak Gerede’yi bizim de muzdarip olduğumuz çöp sorunundan kurtaracağız. vay be helal olsun hızlı çıktı maşallah

Cevap bırakın